papierowe torebki ozdobne

Kultura ozdobnego pakowania prezentów na dobre weszła już w nasze życie – bardzo przyjemnie jest otrzymać prezent, upominek, który jest estetycznie, fantazyjnie zapakowany.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami sięga dawnej Japonii i przetrwał do dziś, choć
w zdecydowanie zmienionej formie.

Nie pakujemy prezentów w kawałek płótna, jak to bywało wtedy ( choć i obecnie, czasem spotkać można prezenty zapakowane w kolorowe płótna), lecz sięgamy po inne, bardziej wyrafinowane opakowania, by zaciekawić, przyciągnąć wzrok obdarowywanego i skryć
w środku upominek.

W dobrym tonie jest ofiarować komuś nawet najmniejszy drobiazg w pięknym opakowaniu, które zachęca do zajrzenia do środka.

Jakie ozdobne opakowania na prezenty królują obecnie w sztuce pakowania prezentów? Jakie są rodzaje opakowań ozdobnych, z jakich okazji obdarowujemy się prezentami oraz
w jaki sposób możemy zapakować prezenty dla siebie, swoich bliskich czy klientów biznesowych.

Te wszystkie informacje czekają na Ciebie poniżej!

Ozdobne opakowania na prezenty – na jakie okazje?

Pakowanie prezentów i same prezenty najbardziej kojarzą się głównie z kolorowymi prezentami na Boże Narodzenie.

Faktycznie jest ich wtedy najwięcej i każdy obdarowuje swoich bliskim choćby małym upominkiem.

Tak naprawdę jednak prezenty towarzyszą nam na różne okazje w ciągu całego roku – chętnie dajemy prezenty z okazji:

 • urodzin,
 • imienin,
 • chrztu,
 • ślubu,
 • świąt,
 • ważnej rocznicy,
 • awansu zawodowego,
 • współpracy biznesowej
 • a nawet bez żadnej okazji, co jest najbardziej przyjemne!

Rodzaje opakowań ozdobnych

Nie wystarczy jak dawniej zapakować świąteczne prezenty w papier – w obecnych czasach powstały nawet szkoły pakowania prezentów, gdyż piękne, ozdobnie zapakowane prezenty to rodzaj naszej wizytówki – wręczany prezent świadczy o jego właścicielu, czyli osobie, która wręcza prezent.

Musimy się więc dobrze przyłożyć, by wręczany przez nas upominek wyglądał efektownie.

 • Jakie więc możemy spotkać opakowania prezentowe w ofercie sklepów:
 • papier ozdobny – to najbardziej popularny sposób na pakowanie prezentów. Papier może być kolorowy, ozdobny, błyszczący, może posiadać fakturę, ale może też być ekologiczny, czyli zwykły, szary. Ten właśnie ostatnimi czasy króluje wśród papierów do ozdobnego pakowania;
 • pudełka ozdobne – pudełka ozdobne to doskonałe opakowanie na każdy prezent – wystarczy dopasować upominek do wielkości pudełka i gotowe. Pudełka bywają kolorowe, jednobarwne, z kolorowym nadrukiem lub nadrukiem firmy, jej logo, jeśli to prezent biznesowy. Pudełka świetnie sprawdzą się jako opakowanie na luźno ułożone słodkości, artykuły spożywcze, kosmetyki, kubki, niewymiarowe bibeloty;
 • Torebki ozdobne – torebki ozdobne to nic innego jak prezentowe torby papierowe
  o różnych formatach i rozmiarach. Naszym zdaniem to najprostszy sposób na pakowanie prezentów. W ofercie sklepów znajdziemy torby papierowe we wszystkich rozmiarach tak, by pasowały na wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy oraz
  w przeróżnych kolorach, z nadrukiem lub monochromatyczne, ekologiczne.

To nie jedyne sposoby na pakowanie prezentów, gdyż wszystkie te rodzaje możemy wzbogacić o kolorowe wstążki, celofany, dodatki w postaci materiału roślinnego tak, by nasz prezent był efektowny i przyciągał wzrok.

Opakowania dla klientów biznesowych – które są najlepsze

ozdobne torebki papierowe

Prowadząc firmę własną czy w imieniu kogoś innego napotykamy sytuacje, gdzie chcemy obdarować naszych klientów, współpracowników jakimś drobnym prezentem czy gadżetem. To sprzyja nawiązaniu bliższej relacji biznesowej, buduje świadomość naszej marki
i zachęca do dalszego korzystania z naszych usług. To też wyraz sympatii w codziennych stosunkach biznesowych.

Co najczęściej dajemy naszym klientom? W dobrym tonie jest, jeśli prezenty nie są zbyt zobowiązujące, lecz by były wyrazem naszej sympatii z powodu obopólnej współpracy.

Wśród gadżetów znajdziemy materiały biurowe typu długopisy, pióra, kalendarze z logo naszej firmy, które stają się jednocześnie materiałami reklamowymi.

Poza tym mogą to być różnego rodzaju breloczki, spersonalizowane kubki, a nawet drobne części garderoby, jak krawaty, szale, a nawet skarpetki – wszystko oczywiście z naszym logo czy nadrukiem, by klient na każdym kroku wracał myślami do nas i naszej firmy.

Jakie opakowanie najlepiej nadaje się na tego typu gadżety?

Według nas najlepszym sposobem na gadżety prezentowe czy reklamowe, które mogą być niewymiarowe, są torby papierowe, gdyż są to idealne opakowania do zadań specjalnych.

Każdy producent torebek ozdobnych dla firm doskonale wie, że torby papierowe muszą spełniać wiele warunków, by spełniały swoje zadanie – muszą być mocne, wytrzymałe
i solidne. Prócz tego, że mają pomieścić różnorodne i o przeróżnych gabarytach gadżety, powinny być wyprodukowane z najwyższej jakości materiałów – co do jakości nadruku, wytrzymałości i gramatury papieru.

Doskonałe w tym rodzaju opakowania jest to, że wystarczy włożyć prezent do papierowej torebki i już nic nie trzeba więcej robić, gdyż producent zadbał o wszystko – o kolorowy uchwyt, o dołączony bilecik – my jedynie możemy zadbać, by producent umieścił firmowe logo lub inny nadruk – to wszystko na etapie zamówienia możemy zaprojektować.

Torby papierowe to obecnie najbardziej popularne opakowanie na wszystkie okazje, również te biznesowe, a z dodatkiem ozdobnej wstążki, czy innej ozdoby stają się wyjątkowe, eleganckie i idealnie pasują i nadają się na każdą okazję.

Obecnie wśród toreb królują torby ekologiczne, czyli wykonane z ekologicznych, biodegradowalnych materiałów, z oszczędnym nadrukiem, lub z żadnym.

Pozostałe opakowania, czyli pudełka również są bardzo popularne, ale pudełka zostały wyparte przez torby reklamowe – bardzo wygodne w użyciu, ekonomiczne, gdyż cena torby jest o wiele niższa niż pudełka, co przy dużej ilości kontaktów biznesowych nie jest bez znaczenia.

Torby papierowe a ekologia

ekologiczne torebki papierowe

Zanieczyszczenie środowiska, które w obecnych czasach jest ogromne, sprawia, że coraz częściej sięgamy po materiały, które nie zagrażają środowisku.

Bez względu na to, jaki rodzaj działalności biznesowej prowadzimy, dbajmy o to, by środowisko naturalne nie cierpiało z tego powodu – dotyczy to również materiałów reklamowych, których używamy oraz produktów codziennego użytku.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że torby papierowe używane są nie tylko jako opakowanie na prezenty. Wśród papierowych toreb prezentowych znajdziemy również takie, które nadają się idealnie na zakupy, na przewożenie drobnych rzeczy w samochodzie, transportowanie żywności, na przechowywanie sypkich produktów – to doskonała alternatywa dla trujących, plastikowych opakowań.

Poza tym jeśli obdarowujemy naszych klientów biznesowych ekologicznymi produktami, tworzymy przyjazny wizerunek swojej marki, a przyjazne dla środowiska, ekologiczne torby papierowe z nadrukiem są idealnym nośnikiem reklamy, co w obecnych czasach ma wielkie znaczenie.

Ekologiczne opakowanie, jakim są torby papierowe mówią też sporo o nas – o dbałości
o środowisko – to też bardzo ważny aspekt budowania naszej marki.

Podsumowanie

Opakowanie prezentowe dla osoby bliskiej czy kontrahenta w biznesie jest nie mniej ważne niż sam prezent. Bez względu na to, co ofiarujemy drugiej osobie, zwróćmy uwagę na to,
z czego jest wykonane bardziej ozdobne bądź mniej opakowanie.

Wszędzie panująca nowoczesność, prostota w formie wymusza na producentach
i konsumentach wybór takich właśnie produktów – tu torby papierowe świąteczne, okolicznościowe, reklamowe jak najbardziej wpasowały się w ten trend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here