działka nad jeziorem
Fot. Pexels.com

Restrykcje związane z panującą epidemią odciskają coraz większe piętno na naszym zdrowiu psychicznym. Nic dziwnego więc, że działka nad jeziorem, gdzie możemy wypocząć brzmi dla nas bardzo atrakcyjnie. W końcu kto nie chciałby mieć miejsca tylko dla siebie, gdzie nie ma potrzeby uważania na dystans społeczny, ani konieczności noszenia maseczki? Kupno działki nie jest jednak decyzją którą warto podejmować pochopnie. Co więc warto wziąć pod uwagę?

Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/dzialka-nad-jeziorem-marzenie-wymagajace-zdrowego-rozsadku/

Do czego potrzebujemy działki nad jeziorem?

Przede wszystkim należy określić, jakie mamy oczekiwania. Innymi czynnikami powinna kierować się osoba szukająca działki na weekendowe wypady, a innymi ktoś, kto planuje zamieszkać obok jeziora. Co więcej, te same czynniki które skłaniają ludzi do kupna sprawiają, że pojawia się też wielu chętnych na wynajem. Kupno działki nad jeziorem może więc być dochodową inwestycją. Należy mieć jednak świadomość, że w takim wypadku ilość czynników, które powinniśmy brać pod uwagę dodatkowo rośnie.

Działka nad jeziorem – czym się kierować podczas kupowania?

Dla osób pragnących wypoczynkiem powinien liczyć się przede wszystkim spokój. Należy więc zwrócić uwagę na sąsiedztwo wokół naszej działki. Pobliskie tereny obozowe i chatki pod wynajem oznaczają obecność turystów. Ci natomiast często mają tendencję do bycia uciążliwymi, zwłaszcza po spożyciu alkoholu. 

Dla osoby traktującej działkę nad jeziorem jako inwestycję, znaczenie powinny mieć przede wszystkim kwestie formalne. Zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego, zgody na zabudowę terenu, jakość i czystość okolicznych wód, strefy ochronne, dojazd i infrastruktura to czynniki z jakimi na pewno trzeba się liczyć.

Oczywiście wrażenia estetyczne związane z odbiorem okolicznej przyrody będą mieć wpływ na to, czy uda nam się znaleźć najemców, warto więc zadbać również o nie. Warto więc sprawdzić czy w okolicy nie planowana jest budowa żadnego obiektu, który mógłby oszpecić krajobraz wokół działki lub co gorsza, generować przykry zapach odstraszający naszych klientów.

Zobacz też: http://www.ostw.pl/firma-przeprowadzkowa-jak-wybrac-odpowiednia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here