O czym warto pamiętać, otwierając własne biuro

Otwarcie własnego biura to ogromny krok dla Twojego biznesu. Jest to również spora inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa oraz wszystkich pracujących w tym miejscu. Teraz czas zastanowić się, jak sprawić, by biurowe wnętrza były funkcjonalne oraz pozytywnie wpływały na efektywność i dobre samopoczucie pracowników. Optymalnie zorganizowana przestrzeń to klucz do osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, sprawdźmy, w jaki sposób osiągnąć taką równowagę.

Odpowiednie oświetlenie

Zmęczenie oczu to skutek uboczny pracy w źle oświetlonym biurze. Oczywiście praca biurowa w znacznym stopniu polega na patrzeniu na monitor komputera, ale to nie znaczy, że nie można zmniejszyć szkodliwego działania ostrego światła, stosując odpowiednie oświetlenie biura. Postaraj się maksymalnie wykorzystać światło dzienne, a jeżeli możesz, zdecyduj się na oświetlenie “smart”, które pomoże utrzymać odpowiednią jasność o każdej porze dnia i roku.

Warto również zainstalować markizy fasadowe, które najbardziej się przydają podczas letnich dni, kiedy ostre słońce nie pozwala nam dobrze widzieć ekranów komputerów, oraz kiedy chcemy przeprowadzać w budynku jakąkolwiek prezentację multimedialną, do której potrzebna jest względna ciemność. 

Zwiększone możliwości ruchu

Ważnym elementem aranżacji biurowej jest zaprojektowanie biura w ten sposób, żeby zachęcało do większej ilości ruchu, choćby po to, żeby przejść się do kuchni czy rozprostować nogi przemierzając pomieszczenie. Siedzący tryb życia powinien być stymulowany możliwością przejścia kilkunastu metrów kilka razy dziennie.

“Zdrowe” biurka

Dobranie odpowiednich biurek oraz foteli, oraz zaopatrzenie pracowników w podkładki pod nadgarstki to absolutnie najistotniejsza część przygotowań biurowych. Odpowiednia wysokość blatu, najlepiej, żeby był regulowany, i krzesła pozwalające utrzymać prawidłową postawę kręgosłupa powinny dostarczyć pracownikom wygody i odpowiedniej higieny pracy.

Minimalizacja użycia papieru

Jednym z najczęściej pomijanych aspektów przy otwarciu nowego biura jest ustalenie odpowiedniego systemu przepływu dokumentów. Postaraj się, żeby maksymalnie ograniczyć zużycie papieru, który nie dość, że łatwo się gubi czy niszczy, to jeszcze nie jest przyjazny środowisku na tyle, żeby używać go do przekazywania najprostszych komunikatów.

Jakość powietrza i odpowiednia temperatura

Zapewnienie wysokiej jakości powietrza sprowadza się do poprawnej wentylacji, optymalnego ogrzewania oraz klimatyzacji. Każde biuro powinno wszystkie te trzy aspekty spełniać, by dostarczać swoim pracownikom odpowiedniej atmosfery pracy. Odpowiednia temperatura oraz czyste powietrze stymulują do efektywniejszej pracy, warto o tym pamiętać podczas otwierania własnego biura.

Podsumowanie

Otwierając własne biuro, powinieneś skupić się na tym, żeby zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki pracy i przestrzeń, w której będą czuć się dobrze. Będziecie przecież spędzać w tych czterech ścianach większość swojego dnia, ważnym jest więc, żeby warunki panujące w środku stymulowały efektywność. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here