Do czego służy i jak działa urządzenie pokładowe OBU

Pojedyncze urządzenie do opłat drogowych jest znakomitym udogodnieniem dla kierowców poruszających się po całej Europie. Co musisz wiedzieć o BP Tollbox dla EETS?

Skróty, które musisz znać – EETS i OBU

O EETS i OBU z pewnością słyszały osoby, które w mniejszej lub większej mierze zaangażowane są w transport międzynarodowy na terenie Europy. System EETS to nic innego, jak Europejski Elektroniczny System Opłat Drogowych (z ang. European Electronic Toll Service), który stanowi doskonałą innowację do dotychczasowych rozwiązań związanych z poborem opłat drogowych. EETS rozpoczął swoje działanie dość niedawno, gdyż dopiero w 2018 roku, bardzo szybko zyskał jednak popularność oraz zaufanie kierowców. Zanim pojawił się system EETS, kierowcy przemierzający Europę musieli mieć kilka lub nawet kilkanaście urządzeń do uiszczania opłat drogowych. Nie jest żadną tajemnicą, że tak duża liczba nawet niewielkich urządzeń znacząco zmniejszała pole widzenia, co przekładało się bezpośrednio na bezpieczeństwo podróży. Wynikało to z faktu, iż w każdym państwie obowiązywały odmienne regulacje.

Wspomniane wprowadzenie systemu EETS zaowocowało możliwością korzystania z pojedynczego urządzenia do poboru opłat drogowych określanego jako OBU (On Board Unit). Na tę chwilę EETS obowiązuje m.in. w Norwegii, Hiszpanii, Portugalii,  Włoszech, Francji czy Niemczech, a do tego pozwala również na przejazdy mostami i tunelami, a także przeprawy promowe i kolejowe. Co jednak ciekawe, liczba krajów, w których funkcjonować będzie EETS, już wkrótce wzrośnie. Do końca 2021 roku system ma obowiązywać także na wybranych drogach m.in. w Polsce, Rumunii czy Słowacji. Należy jednak pamiętać, że ostateczna data wprowadzenia tej technologii zależy od decyzji lokalnych władz. Aby móc korzystać z pełni możliwości oferowanych przez EETS, potrzebne jest opisane wcześniej urządzenie OBU, takie jak BP Tollbox EETS.

BP Tollbox EETS – co musisz wiedzieć?

Produkt BP Tollbox EETS służy do uiszczania opłat drogowych w różnych krajach. Jest to urządzenie niezwykle uniwersalne, które charakteryzuje się przy tym wysoką funkcjonalnością. Wjeżdżając na teren wybranego kraju, w którym obowiązuje system EETS, BP Tollbox automatycznie przestraja się na lokalny system poboru opłat drogowych. Dlatego też, aby je uiścić, kierowca nie musi odwiedzać specjalnego punktu – wszystko to usprawnia logistykę i pozwala na szybszą realizację kursu. To zasadniczy cel stworzenia BP Tollbox EETS, ale produkt ten kryje w sobie znacznie więcej zalet. Otóż nabycie produktu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami lub pokryciem kaucji, zamiast tego zyskujesz dostęp do takich usług jak myjnie BP czy całodobowa pomoc drogowa.

Pojedyncze urządzenie do opłat drogowych nie jest przypisane do określonego pojazdu – z tego powodu bez trudu możesz je przenosić między pojazdami w ramach swojej floty. Nie musisz też czekać na instalację, cała procedura zajmuje zaledwie moment. Co ciekawe, BP Tollbox dla EETS jest również wytchnieniem dla działu księgowego w twojej firmie. Kierowca nie musi zbierać dokumentów płatniczych, zamiast tego wszystkie faktury zostaną dostarczone do firmy w jednej przesyłce. W ten sposób księgowość będzie miała znacznie mniej pracy i o wiele szybciej dotrze do końcowych rozliczeń. Jak zatem widać, BP Tollbox dla EETS to znakomite urządzenie, które jest nie tylko nadzwyczaj uniwersalne, ale i bardzo proste w użytkowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here