Technologie IT w biznesie

Rozwój technologii w biznesie jest, a przynajmniej powinien być, nieodłącznym elementem poprawnego i efektownego zarządzania firmą. Doskonalenie się w tym zakresie jest zalecane przede wszystkim dlatego, że coraz więcej zależności zachodzących w firmie opiera się właśnie o te technologie. Ponadto można spodziewać się tego, że dobrze sprawujący system w biznesie, będzie niemal jedynym czynnikiem, wpływającym na pomyślne funkcjonowanie przedsiębiorstwa w przyszłości. Jakie to mogą być technologie, czym się charakteryzują i na co mają wpływ? O tym w poniższym artykule.

Przykłady zastosowań technologii w biznesie

Zachodzące zmiany technologiczne są widoczne niemal w każdej dziedzinie życia. Można wyróżnić 3 najbardziej popularne i rozpoznawalne ich obszary. Pierwszym z nich jest Artificial Intelligence (AI), na który składają się algorytmy danych, odpowiadające za analizę zachowań konsumentów, mowy czy obrazów. Działania w tym zakresie mogą mieć także cechy ekonomiczne bądź neuromarketingowe. Ciekawym przejawem AI są tak zwane Chatboty, które prowadzą konwersacje z rozmówcą w taki sposób, że Bot wiernie odgrywa rolę konsultanta ludzkiego. Kolejnym przykładem IT w biznesie jest Big Data, czyli przetwarzanie i analizowanie wielkich zbiorów danych o konsumentach. Informacje te są kluczowe przy tworzeniu produktów dla potencjalnych klientów. Potężny wpływ na pomyślność funkcjonowania firmy ma także Data Center.

JavaScript

Technologią, która obecnie dominuje zarówno na rynku polskim, jak i światowym jest JavaScript. Ma on bowiem szerokie zastosowanie w tworzeniu warstwy wizualnej i komunikacyjnej różnych aplikacji, które mają dzisiaj niebagatelny wpływ na gospodarkę światową. Programowanie na podstawie JavaScript, zostało dotychczas na tyle zgłębione, że zdołało ono wyprzeć pracę na tradycyjnych i kultowych programach, takich jak HTML i CSS. Używanie go daje pewność, że przyniesie spodziewane rezultaty oraz że pojawi się możliwość urzeczywistnienia większej liczby pomysłów. Okazuje się, że jego znajomość stała się niezbędna do realizacji wielu projektów na arenie międzynarodowej. To powoduje ogrom pracy dla programistów JavaScript oraz znaczny wzrost jego użytkowników.

Ciekawostki

Ciekawy jest fakt, że sposoby wykorzystywania technologii na świecie nieco różnią się pomiędzy poszczególnymi obszarami. W badaniu przeprowadzonym przez DataArt okazało się, istnieje zauważalna różnica pomiędzy ilością specjalistów danego oprogramowania w danym kraju. Dla przykładu dowiedziono, że w Rosji i na Ukrainie jest więcej specjalistów od JavaScript, a w Polsce od Java. Statystyki te wskazują także na to, że udział profesjonalistów płci żeńskiej w tej branży, w Polsce jest aż o 10% wyższy niż w innych krajach Europy Wschodniej. Fakt ten jest niezaprzeczalnym powodem do dumy dla naszych rodaków. W związku z tym, że zapotrzebowanie na usługi deweloperskie znacząco wzrasta, zwiększa się także liczba ofert pracy w IT oraz liczba osób zdecydowanych na rozwój w tym kierunku. Powstają także biura rekrutacji talentów, które mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery – sprawdź koniecznie https://www.finitec.pl/wspolpraca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here