Sposób na zysk

Podejście człowieka do pieniędzy zmieniało się bardzo mocno przez wszystkie wieki, w których miał możliwość nimi operować. Stwierdzenie, jednak, że ludzie dawniej nie cenili i lekceważyli sobie ten twór, jakim są pieniądze, byłoby dalekie od prawdy, ponieważ ludzie zamożni od zawsze rozumieli, że ich potęga i pozycja nie biorą się znikąd i są po prostu połączeniem ich umiejętności, wpływów oraz często także tego, z jakiej konkretnie rodziny pochodzą, bo dawniej było to wręcz najważniejsze. Nie jest trudno jednak domyślić się, jak konkretnie myślą ludzie bogaci, a przynajmniej tak właśnie to wygląda w większości przypadków. Zdecydowanie większy kłopot jest z myśleniem i podejściem do życia ludzi biedniejszych, czyli takich, których nikt zwykle nie słucha i nikt nie próbuje im pomóc. Chłopi czy inni ludzie biedni zwykle posiadali w ciągu całego swojego życia bardzo mało wartościowych rzeczy, a już tym bardziej prawdziwej gotówki. Nie zwracali oni jednak na to szczególnej uwagi, bo zdecydowanie bardziej cenne było dla nich na przykład jedzenie. Tacy ludzie starali się przede wszystkim po prostu przetrwać oraz mieć normalne i spokojne życie w swojej rodzinie, która najczęściej była dość duża, bo przeciętny chłop miał zwykle przynajmniej kilkoro dzieci.
My natomiast uważamy odpowiednio duże kwoty pieniędzy za coś, co stanowi klucz do szczęścia. Rozprawieniem na ten temat zajmowano się już jednak wielokrotnie na przykład w ważnych książkach, felietonach czy innych artykułach. Nie będę więc tego powtarzał ani wyrażał swojej opinii na ten temat, bo jest ona zawarta już pod wieloma różnymi postaciami i byłaby to zwyczajna strata czasu, który można poświęcić na inne rozważania. Każdy wie doskonale, że większość ludzi żyjących w dwudziestym pierwszym wieku chciałaby być bardzo bogata z powodów, które zostały przedstawione powyżej. W takim pragnieniu nie ma nic dziwnego ani złego. Jednak podstawowy problem z tym związany polega na tym, że ludzie mający takie marzenie zwykle nic z nim nie robią, bo nie wierzą, że może się ono naprawdę spełnić lub czekają na jakieś cudowne wydarzenie, które sprawi, że dostaną oni to, czego pragną bez podejmowania żadnych prób czy starań. W tym miejscu jednak najlepiej jest zapytać o zdanie człowieka, którego można by nazwać realistą, ponieważ myśli on sposób bardzo jasny i rzeczowy. Dzięki temu na pewno wyjaśni on, że takie podejście w większości przypadków sprawia co najwyżej, że człowiek w chwili śmierci będzie po prostu żałował, iż nie postarał się o to, by coś w swoim życiu zrobić i zmienić. Trzeba być bowiem świadomym tego, że tylko ludzie zdolni do ryzyka i kreatywnego działa mogą wzbogacić się, nie opierając swojego bogactwa na ciężkiej i przede wszystkim fizycznej pracy.
Banki są to instytucje kojarzone przede wszystkim z pieniędzmi, a także z biznesem, bo to dwa bardzo zbliżone hasła. Świadczą one mnóstwo drobnych usług takich jak prowadzenie kont czy przelewanie różnych sum zgodnie z poleceniami klientów. Bank może pełnić bowiem mnóstwo różnorodnych funkcji ze względu na to, że zajmuje się on praktycznie wszystkim, co dotyczy pieniędzy i na czym da się zarobić. Można go więc zgodnie z prawdą nazwać pierwszym i chyba największym sojusznikiem człowieka kreatywnego, który chce stać się bogaty. Nie będę jednak teraz mówił o zakładaniu firmy, świadczeniu usług czy sprzedaży różnorodnych produktów, bo to bardzo typowe i oczywiste sposoby zarabiania. Znaczna ich wada polega również na tym, że aby na nich zarobić, trzeba poświęcić sporo swoich umiejętności i przede wszystkim czasu. Bez tego nawet najlepszy pomysł nie będzie owocował zyskami. To, co ja chcę pokazać, odnosi się do podstawowych potrzeb ludzi żyjących w naszym społeczeństwie. Każdy normalny człowiek chce mieć przecież przynajmniej małe mieszkanie, w którym będzie mógł po prostu żyć. W obecnym systemie jednak nie może liczyć na to, że otrzyma mieszkanie od państwa czy jakiejś instytucji, a nawet jeżeli je otrzyma, to nie będzie ono w pełni darmowe. Wynika z tego zdania dość jasno, że zapotrzebowanie na mieszkania zawsze będzie istniało. Sporo ludzi, których nie stać na zakup własnego domu będzie szukało mieszkania do wynajęcia. Warto więc skorzystać z ciekawych ofert kredytów i porównać różne stawki i oprocentowanie kredytu mieszkaniowego po to, by kupić, a następnie wynająć komuś mieszkanie. Każdy, kto chociaż przez krótki czas obserwował stawki, jakie w ostatnich latach trzeba było zapłacić za wynajęcie mieszkania, na pewno zauważył, że mają one tendencję wzrostową. Można być więc spokojnym o spłacanie kredytu, ponieważ przy tak wysokich kwotach czynsz otrzymywany od ludzi, którzy wynajmują mieszkanie, wystarczy, by spłacać kredyt. Wystarczy tylko znaleźć osoby godne zaufania, bo tylko takim można spokojnie wynająć kupione na kredyt mieszkanie. Przynajmniej przez pierwszych kilka lat z tego przedsięwzięcia nie należy spodziewać się zysku, ale po spłaceniu kredytu posiadacz takiego mieszkania będzie co miesiąc otrzymywał sporą kwotę pieniędzy, tak więc cała sprawa jest bardzo zainteresowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here