Budowa domu na kredyt

Każdego z nas czeka kiedyś moment na ustabilizowanie sytuacji życiowej. Dla większości będzie to wynajem lub kupno mieszkania, jednak spora część ludzi dalej marzy o spokojnym zakątku jakim jest własny dom, z dala od cywilizacji i natrętnych sąsiadów. Takie minusy ma życie w bloku, często sąsiedzi skarżą się na hałasy. Takich minusów nie ma posiadanie domu, jednak niestety cenowo przewyższa mieszkania. Co więc zrobić, by przybliżyć spełnienie marzenia o domu?

Na pewno pierwszym krokiem do budowy domu jest rozpoczęcie regularnego odkładania pieniędzy. Często nasza pensja na to nie pozwala, więc warto poszukać dobrze płatnego zajęcia do wykonywania w wolnym czasie. Zarobki z dorywczej pracy będą jednak kroplą w morzu, jeśli chodzi o cenę budowy domu. Bądźmy szczerzy, kredyt na budowę domu to podstawa w dzisiejszych czasach. Nie pomoże tutaj nawet wzięcie kilku zajęć dodatkowych. Zatem jak zacząć starania o kredyt na budowę domu?

Najpierw trzeba posiadać działkę budowlaną i plan budowy, dopiero wtedy można udać się do banku po kredyt na budowę domu. Na podstawie powierzchni domu i jego kosztorysu, bank oszacuje minimalne koszty jego budowy jakie będą możliwe do udzielenia kredytu i wtedy wyda decyzję, analizując nasze warunki finansowe.

Jeżeli naszym stałem źródłem dochodu jest umowa o pracę, to wygraną mamy prawie w kieszeni. Najważniejszym czynnikiem w uzyskaniu kredytu, jest długa wędrówka po instytucjach, w poszukiwaniu dogodnych nam warunków. Warto pamiętać, że kwoty w ratach poszczególnych banków mogą różnić się znacznie. Przykład z moich ostatnich obserwacji;
bank nr 1 – rata 790 zł
bank nr 2 – rata 1000 zł
jest różnica, prawda? Niestety prawdą jest, że w doborze kredytu, kierujemy się jego ratą, a nie całkowitą kwotą do zapłaty czy ilością rat. To zrozumiałe, każdy chce cieszyć się własnym domem i niską ratą kredytu. Branie kredytu z ratą przewyższającą nasze możliwości mija się z celem. Kredyt na budowę domu to poważna inwestycja, warto dokładnie ją przemyśleć.

Dużo łatwiej uzyskać kredyt na budowę domu, jeśli jesteśmy w związku małżeńskim, ponieważ wtedy sumowane są obie pensję. Taka praktyka sprawia, że możliwość uzyskania kredytu jest większa.

Uzyskanie kredytu na budowę to wielka odpowiedzialność i ogrom formalności. Warto podjąć decyzję o współpracy z doświadczonym ekspertem od spraw finansów, aby był on na bieżąco z nowinkami w temacie kosztów budowy domu. To właśnie on szacuje jego przybliżoną wartość i na podstawie tego wysyła wniosek o kredyt na budowę domu. Pomoc doradcy finansowego pozwoli na spokój w kwestii papierkowej roboty, on załatwi główne kwestię, a ty będziesz mógł się skupić na aranżacji wnętrza domu.

Jeżeli decyzja banku jest pozytywna, pamiętajmy, że nie otrzymamy na konto jednorazowej wpłaty. Kwota zostanie podzielona na transze. Kredyt w wysokości 300 tysięcy złotych, może zostać podzielony na 3 transze. Bank przelewa na nasze konto transze biorąc pod uwagę postępy w budowie naszego domu.

Ważną informacją jest, że podczas trwania budowy spłacamy tylko odsetki. Kapitał rozpoczynamy spłacać w chwili zakończenia się budowy.

Jak widać, kredyt hipoteczny to zupełnie inna formalność, niż jego kupno. Cechuje się o wiele większą potrzebą zaangażowania ze strony banku i samego pożyczkobiorcy, ponieważ każdy detal transakcji musi być dokładnie wykonany, a przede wszystkim wykonany zgodnie z kosztorysem i harmonogramem budowy. Warto już dziś zacząć oszczędzanie z myślą wkładu własnego do tego ważnego produktu bankowego jakim jest kredyt na budowę domu. Im większy wkład własny, tym mniejszy koszt kredytu. Mniejszy koszt kredyty, to mniejsze raty i mniejsza całkowita kwota do spłaty. Warto o tym pamiętać, życie bez wielkiego kredytu na głowie jest o wiele przyjemniejsze. Przecież nie chcemy się martwić, że budowa domu zabierze nam całe pieniądze. Żyć też przecież trzeba i mieć zapewnione do tego warunki. Co nam da piękny, wielki dom, jeśli będziemy martwić się o to, co włożyć do garnka.

Mimo, że kredyt na budowę domu jest nieunikniony w przypadku marzenia o jego postawieniu, zadbaj, by kredyt był kwotą najmniejszą z możliwych w porównaniu do twoich zdolności kredytowych.

Planujesz budowę własnego domu? Potrzebujesz zaciągnąć duży kredyt w związku z budową? Nie wiesz od czego zacząć, by przybliżyć marzenie o własnym kącie. Nie czekaj, skontaktuj się z najlepszym doradcą finansowym w okolicy już dziś! Tylko pomoc fachowca sprawi, że etap ubiegania się o kredyt będzie przyjemniejszy i mniej stresujący. Nie czekaj, już dziś wybierz najlepszą ofertę bankową, by nie przepłacić. W końcu budowa domu to i tak ogromny koszt. Dowiedz się zatem, gdzie uzyskasz kredyt na najlepszych dla ciebie warunkach.

Dom twoich marzeń jest już w zasięgu twoich rąk. Zadbaj, by zamieszkać w nim jak najszybciej, ponieważ każdy dzień jest na wagę złota. Pamiętaj, że dom wybudowany na kredyt to żaden wstyd, a oznaka tego, że jesteś poważnym i odpowiedzialnym człowiekiem, który bierze na siebie ogromne zobowiązanie. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here