kontener IBC

Paletopojemnik IBC to szczególne rozwiązanie dla branży logistycznej. Służy do przewozu płynów oraz innych różnego rodzaju substancji płynnych i półpłynnych, wykorzystywanych w różnego rodzaju branżach przemysłowych. Zostały zaprojektowane i stworzone z myślą, aby procesy logistyczne były jak najbardziej optymalne.

Kontener IBC – czym się charakteryzuje?

Standardowy pojemnik IBC to plastikowy kontener, który umieszczony jest w metalowym, galwanizowanym koszu z dołączoną paletą z tworzywa sztucznego lub drewna. Z powodzeniem więc można umieszczać je jeden na drugim. Nowoczesne technologie pozwoliły na znalezienie jeszcze bardziej optymalnych rozwiązań i innowacyjny kontener IBC może po opróżnieniu zostać złożony do znacznie mniejszej i generującej oszczędności w transporcie powrotnym postaci. Dzieje się tak między innymi dzięki składanym ścianom bocznym. Jest to niewątpliwe wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko oszczędność miejsca, ale również odpowiednie bezpieczeństwo dla środowiska, ponieważ przewożone ciecze nie mają możliwości wydostania się poza paletopojemnik IBC. Są bardzo proste w obsłudze oraz posiadają różne pojemności, co pozwala na idealne dopasowanie ich do potrzeb inwestora.

Szczególne przeznaczenie tego rodzaju pojemników

Ich niewątpliwe atuty sprawiły, że znalazły zastosowanie w bardzo wielu branżach przemysłowych. Służą między innymi przemysłowi spożywczemu, gdzie są najbardziej optymalnym sposobem na magazynowanie oraz przewożenie takich płynów jak soki i pulpy owocowe i warzywne, sosy oraz różnego rodzaju tłuszcze, jak oleje czy śmietana.

To również idealne rozwiązanie w branżach kosmetycznych, farmaceutycznych, chemicznych i medycznych. Kontenery IBC są wprost stworzone do długotrwałego przetrzymywania mas kosmetycznych, roztworów medycznych czy detergentów.

Niezwykle higieniczne i bezpieczne

Paletopojemniki IBC wykonane są z wyjątkowo bezpiecznego i przeznaczonego w zależności od potrzeb, tworzywa sztucznego, które może mieć kontakt z żywnością lub różnego rodzaju substancjami chemicznymi. Dzięki płaskim ścianom bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a to czyni je jednym z najbardziej higienicznych pojemników tego typu. Jest również niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że inwestycja w nie to także oszczędność i mniejsze straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here