Płatności Pay-by-link

Operatorzy modułów e-payment starają się wprowadzać nowe formy finalizacji transakcji dla klientów sklepów internetowych. Systemy te są proste i intuicyjne w obsłudze. Jednym z nich jest Pay-by-link.

Sposób działania

W transakcji PBL uczestniczy sklep internetowy, operator płatności oraz bank. Klient zatwierdzający zakup danego produktu, otrzymuje link z danymi przelewu. Następny etap operacji to przekierowanie na stronę operatora. Po wybraniu odpowiedniego banku, klient trafia na stronę, gdzie może zalogować się na swoje konto. Transakcja zostaje zatwierdzona po wpisaniu odpowiedniego kodu weryfikacyjnego. Pola przelewu uzupełniane w standardowym procesie w sposób ręczny generowane są w PBL automatycznie. Po wysłaniu środków z konta klienta następuje wylogowanie. Sprzedawca otrzymuje informację o opłaceniu zakupów, dzięki czemu może on rozpocząć realizację zamówienia. Szczegółowe informacje na temat działania PBL dostępne są na stronie operatora – https://www.przelewy24.pl/.

Bezpieczeństwo

Pay-by-link jest niezwykle prostym i szybkim w obsłudze systemem. Klient nie musi mieć zainstalowanej dodatkowej aplikacji lub programu. Wystarczy, że ma on dostęp do serwisu internetowego swojego banku. Usługa szybkich płatności nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Wszelkie koszty ponosi bowiem sprzedawca. Zdarza się czasami, iż PayU nalicza niewielkie prowizje, które klient musi opłacić. Jest to jednak koszt kilkudziesięciu groszy. Informacja o ewentualnych kosztach wyświetla się zawsze przed finalizacją transakcji. W przypadku reklamacji i zwrotu naliczona prowizja trafia z powrotem na konto klienta. Pay-by-link uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych systemów płatności. Wszelkie dane podlegają szyfrowaniu i ochronie protokołem SSL. Operatorzy płatności kontrolowani są także przez KNF.

System pay-by-link to świetny sposób na szybkie zrealizowanie transakcji w sklepie internetowym. Metoda ta jest również bezpieczna, jeśli e-sprzedawca korzysta ze sprawdzonego operatora płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here