Wdrażanie i obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych

PPK to projekt stworzony z myślą o finansach osób pracujących. System nie jest obowiązkowy, a jego wdrożenie nie obciąża znacząco budżetu danego przedsiębiorstwa. Każda osoba, która zdecydowała się na udział w programie może również z zrezygnować z członkostwa.

Wdrażanie

PPK może zarządzać właściciel przedsiębiorstwa lub firma outsourcingowa Contract Administration. Wdrożenie planów jest obowiązkowe dla podmiotów gospodarczych, zatrudniających w swoim przedsiębiorstwie przynajmniej dwieście osób. W przypadku zignorowania nakazu właściciel firmy zmuszony jest pokryć karę finansową. Źródło wypłat na rachunek PPK stanowią środki od pracodawcy, państwa oraz osoby zatrudnionej. Kontrolą programu zajmuje się natomiast Komisja Nadzoru Finansowego. Przywiązuje ona dużą wagę do jakości prowadzonych działań. Obsługę PPK warto więc zlecić profesjonalnej firmie. Podmiot zewnętrzny zapewnia wówczas wsparcie przy wyborze odpowiedniej instytucji finansowej, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Outsourcerzy zapewniają również dostęp do wszelkich informacji na temat projektu dla pracowników. Szczegółowe informacje na temat etapu wdrożeniowego dostępne są na stronie internetowej https://www.ca-staff.eu/uslugi/obsluga-ppk.

Obsługa

Podmiot zewnętrzny zapewnia bieżący monitoring w sektorze PPK. Firma otrzymuje więc wsparcie w naliczaniu składek. Właściciel firmy nie musi się również martwić o wszelką dokumentację związaną z prowadzeniem programu. Ousourcerzy utrzymują  bieżący kontakt i obieg informacji z instytucją finansową, zarządzającą PPK. Chcąc upewnić się, iż wszystkie procesy przebiegają zgodnie z wymogami, można także zlecić audyt kadrowo-płacowy, weryfikujący prowadzone działania. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie https://www.ca-staff.eu/uslugi/audyt-kadrowo-placowy.

Obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych zlecona podmiotowi zewnętrznemu ma wiele zalet. Warto zatem skorzystać z usług outsourcerów, by móc z łatwością skupić się na działaniach biznesowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here