pracownia

Aby Twoje biuro projektowe, w którym rodzą się niesamowite pomysły, plany wieżowców, mostów lub domowych ognisk mogło działać jak należy, potrzebne są pieniądze. Na początku potrzebny będzie nam kapitał początkowy. Skąd można go pozyskać oraz ile będzie nas to kosztowało? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/wlasna-pracownia-projektowa-ile-kosztuje-i-skad-fundusze/

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Założenie własnej działalności jest to koszt 0 zł. Złożenie wniosku do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a także wpis do ich rejestrów jest bezpłatny. Warto jednak pamiętać o tym, że oszuści nie śpią i mogą się podszyć pod taką instytucje i wysłać fikcyjne pismo z żądanie zapłaty. Należy być wtedy czujnym i sprawdzać dobrze dokumentację. Założenia konta bankowego jest to koszt uzależniony od banku. Może być to bezpłatne, a w niektórych przypadkach może wynieść nas nawet 15 zł. Warto przemyśleć ofertę banku, ponieważ lepiej jest wydać pieniądze na coś innego niż otwarcie konta, w momencie kiedy możemy zrobić to bezpłatnie. 

Składki do ZUS i podatek dochodowy

Koszt składek do ZUS znajduje się w granicy od około 500 zł do 1200 zł za każdy miesiąc. Pierwsza stawka obowiązuje przez 24 miesiące otwarcie działalności. Jej zadanie jest pomoc w rozwinięciu skrzydeł początkującej firmy, ale niestety po upływie dwóch lat, obciążenie wzrasta dwukrotnie. Na początku musimy podejmować decyzje, w jaki sposób będziemy rozliczać się z podatku dochodowego. Możemy postawić na podatek dochodowy na ogólnych zasadach, czyli stawki odpowiednio 18% z 32% w zależności od konkretnego dochodu, podatek liniowy 19%, ryczałt lub kartę podatkową. Każde z wyżej wymienionych rozwiązań bardziej nadaje się do innych typów sytuacji, lecz łączy je to, że podatki dochodowe musimy płacić, a im większy posiadamy dochód, tym będą one nas bardziej dotykać. 

Zakup niezbędnych materiałów biurowych

Chodzi tutaj oczywiście o wszystkim niezbędne do prac biurowych narzędzia oraz gadżety. Wchodzą to między innymi wizytówki, a ich drugie jest to około 300 zł, pieczątka 70 zł, drukarka 600 zł, artykuły biurowe takie jak papier, koperty, koszulki i długopisy to zazwyczaj koszt 300 zł na miesiąc. 

Zobacz też: http://www.cyfraki.pl/sterowanie-oswietleniem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here