Kredyt obrotowy dla firm

Dla wielu firm kredyt będzie jednym z lepszych sposobów na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Pieniądze pozyskane w ramach kredytu obrotowego można przeznaczyć nie tylko na rozwój przedsiębiorstwa, ale także na wynagrodzenia dla pracowników, opłacenie faktur i rachunków. Kredyt obrotowy to rodzaj zobowiązania finansowego dla firm, które jest dostępne w wielu bankach i może znacznie usprawnić działanie przedsiębiorstwa. Zobacz, na czym polega tego typu zobowiązanie i dlaczego warto zdecydować się na kredyt firmowy.

Na czym polega kredyt obrotowy?

Kredyt obrotowy to rodzaj zobowiązania finansowego, które jest przeznaczone tylko dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Środki pozyskane w ramach takiego zobowiązania można przeznaczyć na sfinansowanie aktualnych wydatków firmy. Kredyt dla firm https://splatapozyczek.pl/kredyty-dla-firm/ może być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy mają kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej firmy. Kłopoty te mogą być spowodowane np. nieopłaceniem faktur przez kontrahentów, co przekłada się na powstanie zatorów płatniczych.

Dzięki kredytowi obrotowemu firma może odzyskać płynność finansową i odbudować jej kondycję.  Jest to więc jeden z dostępnych sposobów na poradzenie sobie z przejściowymi kłopotami finansowymi. Warto jest mieć świadomość tego, że kredyt dla firm może być udzielony w kilku formach. Kredyty obrotowe można podzielić na te w rachunku bieżącym i w rachunku kredytowym.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym jest skierowany do przedsiębiorców, którzy posiadają rachunek w danym banku. W momencie, gdy zostanie on udzielony przedsiębiorca, może w dowolnym momencie korzystać ze środków bankowych do wysokości ustalonego limitu. Tego typu zobowiązanie można więc porównać do karty kredytowej. Środki mogą zostać wydane na dowolny cel, a firma nie musi tłumaczyć się z tego, jak wydała pieniądze z limitu. Kredyt w rachunku bieżącym jest kredytem odnawialnym i przyznawany jest z reguły na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejny okres.

Kredyt obrotowy w rachunku kredytowym

Tego rodzaju zobowiązanie w przeciwieństwie do kredytu w rachunku bieżącym jest udzielane na konkretny cel. Cel ten należy zadeklarować we wniosku więc przedsiębiorca, musi wskazać na, co konkretnie potrzebuje pieniędzy. Uzyskanych pieniędzy nie można później przeznaczyć na inny cel. Środki pozyskane w ramach tego zobowiązania są przelewane na konto kredytobiorcy jednorazowo i musi on spłacać raty w terminach ustalonych w harmonogramie.

Jak uzyskać kredyt obrotowy?

Jeśli chcesz uzyskać kredyt obrotowy dla firmy, to musisz znaleźć interesującą Cię ofertę oraz złożyć wniosek w banku. Możesz to zrobić samodzielnie lub z pomocą doradcy Spłata Pożyczek. Z pomocą doradcy kredytowego uzyskanie korzystnego kredytu obrotowego może okazać się szybsze i łatwiejsze. Doświadczona osoba znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę, porównując ze sobą kredyty z kilku różnych miejsc. Kwestie związane z formalnościami także będą ułatwione, ponieważ będziesz miał wsparcie doradcy kredytowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here