Słupki z taśmą

Nowoczesne maszyny w znaczący sposób ułatwiają nam wykonywanie ciężkich prac. Mogą jednak stanowić zagrożenie dla osób postronnych, dlatego miejsce, w którym wykonywane są tego typu prace, powinno być zawsze dobrze zabezpieczone. Służyć mogą temu praktyczne słupki z taśmą ostrzegawczą, które stosuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przy pomocy słupków z taśmą wygradza się przestrzeń w halach produkcyjnych, sortowniach i magazynach, na lotniskach, ale również w bankach, urzędach, na parkingach i w garażach podziemnych. Bardzo często wykorzystuje się je również w wąskich uliczkach. Przy pomocy praktycznych słupków z taśmą można tymczasowo odgrodzić przestrzeń bardzo szybko i sprawnie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba, a następnie równie szybko je zdemontować. Umożliwiają wyłączenie danego miejsca ze strefy ruchu w sposób widoczny i skuteczny.

Jakie są zalety mobilnych słupków wyposażonych w taśmę ostrzegawczą?

Zwykle w przypadku takich słupków z taśmą producenci wykorzystują wyraźne kolory, które mają zwracać na siebie uwagę z daleka i stanowić ostrzeżenie dla użytkownika. Na rynku można liczyć na bogaty wybór tych praktycznych słupków z taśmą – wykonanych z metalu i malowanych proszkowo, stalowych nierdzewnych, chromowanych – w połysku i satynie, szczotkowanych, czy też produkowanych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Również taśma ostrzegawcza, w którą wyposażone są słupki, jest wyjątkowo odporna na zerwanie, ewentualne przecięcie, tarcie, a nawet blaknięcie i odbarwienia, na przykład na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wszystkie kasety z taśmą są wyposażone w nowoczesny system, który ma spowalniać zwijanie, a jednocześnie zapobiegać uderzeniom, kiedy użytkownik odczepia taśmę. Słupki z taśmą można montować czterokierunkowo, co znacznie ułatwia korzystanie z nich.

Gdzie najczęściej stosuje się słupki z taśmą ostrzegawczą?

Te funkcjonalne i niedrogie słupki z taśmą znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych miejscach i branżach. Ponieważ spełniają normy bezpieczeństwa i higieny pracy, można je stosować zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz. Często spotyka się je w dużych sklepach budowlanych i na magazynach. Dodatkowo, ze słupków z taśmą korzysta też sektor finansowy, branża lotnicza, transportowa, sportowa, urzędy, hotele, gastronomia, czy turystyka. Bywa, że zapory stworzone właśnie ze słupków z taśmą tworzone są na parkingach, czy w garażach podziemnych. Nie są tak skuteczne, jak słupki metalowe, jednak mają być widoczne z daleka i zapobiegać wypadkom.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here