Czy warto wdrożyć narzędzia HR do swojej firmy?

Obecnie coraz większa liczba przedsiębiorstw wdraża nowoczesne rozwiązania do swoich działalności. Chętnie wybierane są systemy usprawniające działanie poszczególnych segmentów i zwiększające konkurencyjność firmy. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są narzędzia HR, które mają zastosowanie w sferze zarządzania zasobami ludzkimi. Pozwalają zwiększyć efektywność przeprowadzania procesu rekrutacyjnego, planowania rozwoju pracowników, zarządzania czasem pracy oraz przydzielania nagród i premii. Dodatkowo sprzyjają tworzeniu sylwetki pracownika idealnie dopasowanego do charakteru stanowiska pracy.

W skład narzędzi HR wchodzą między innymi: systemy premiowe, świadczenia dodatkowe, oceny pracownicze, gry rekrutacyjne i szkoleniowe, wideorekrutacja, analizy psychometryczne i grafologiczne, a także programy adaptacyjne nowych pracowników. Ich wykorzystanie pozwala przedsiębiorstwom działać szybciej i sprawniej, dotychczasowe procesy stają się przyjaźniejsze dla pracowników, wymagają mniejszej ilości pracy i są intuicyjne w obsłudze.

Nowoczesne narzędzia HR – rodzaje i korzyści

Narzędzia HR głównie wykorzystywane są przez firmy posiadające oddzielny dział zatrudniający pracowników lub agencję pośrednictwa pracy. Jednym z najpopularniejszych narzędzi są systemy ats, które pozwalają na wygodne i dokładnie przeprowadzanie wielu procesów rekrutacyjnych jednocześnie. System ats to najbardziej doceniane narzędzie HR przez polskie przedsiębiorstwa. Umożliwia łatwiejsze pozyskiwanie i zarządzanie pracownikami. Pozwala na pełne zautomatyzowanie ofert pracy, zgłoszeń kandydatów oraz segmentowanie, analizowanie i przeszukiwanie danych związanych z działem zasobów ludzkich. Ponadto czyni pracę przyjemniejszą, klarowną i bezpieczną.

Oprócz systemów ats dużym zainteresowaniem cieszy się grywalizacja i wideorekrutacja. Grywalizacja polega na wykorzystaniu elektronicznych gier symulacyjnych i planszowych gier szkoleniowych (wykorzystywana głównie podczas firmowych spotkań integracyjnych). Wideorekrutacja umożliwia przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych przez wideo (narzędzie, które od niedawna zyskuje popularność w Polsce).

Wdrożone narzędzia HR do firmy pozwala w szybkim czasie zaobserwować:

  • usprawnienie pracy działów HR
  • wykonywanie większej ilości zadań w tym samym, a nawet krótszym czasie
  • łatwość tworzenia przejrzystych analiz i raportów informujących o stylu zachowania pracowników
  • wsparcie w planowaniu ścieżki kariery pracownika
  • zwiększenie konkurencyjności

Nowoczesne narzędzia HR umożliwiają dokładną weryfikację kompetencji pracowników oraz stopnia dopasowania ich stylu pracy do wymagań stawianych przez wybrane stanowisko. Pozwalają sprawdzić, jakie czynniki (zmiany) motywują do pracy i zwiększają wydajność pracowników. Umożliwiają zebranie najważniejszych danych o pracownikach, dzięki temu kierownictwo jest w stanie w odpowiednim czasie zareagować i podjąć właściwe kroki mające na celu zatrzymanie pracownika w firmie na dłużej.

Podsumowując narzędzia i systemy HR znacząco ułatwiają pracę, pozwalają tworzyć bazę informacji o całym zespole i sprawnie delegować zadania. Za ich pomocą przedsiębiorstwa mogą cieszyć się większą wydajnością, pozytywnym wizerunkiem i nieposzlakowaną opinią. Więcej informacji odnośnie narzędzi, które można wykorzystać w mniejszych firmach, jak również w międzynarodowych korporacjach znajdziemy na elevatosoftware.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here