Żółty laser

Do najpopularniejszych urządzeń stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej bez wątpienia należą lasery. Wynalezienie tej technologii wręcz zrewolucjonizowało współczesną kosmetologię. Nic dziwnego! Potrafią one uzyskać doskonałe efekty i przy tym są nieinwazyjne. Wyróżnić można kilka różnych rodzajów laseroterapii, które charakteryzują się między innymi długością fal oraz mocą. Nowością jest żółty laser dermatologiczny o szerokim zastosowaniu. Dowiedz się o nim nieco więcej!

Żółty laser – czym się wyróżnia?

W ostatnim czasie, lasery emitujące żółte promieniowanie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Osiągają one takie długości fal, które są najskuteczniej pochłaniane przez hemoglobinę. Według badań siła absorpcji żółtego świata jest nawet o 40% większa niż w przypadku tradycyjnych laserów, na przykład zielonych. W praktyce oznacza to, że aby osiągnąć pożądany efekt, można wykorzystać znacznie niższą noc. Co więcej, odpowiednio dobrane wartości sprawiają, że żółte promieniowanie jest słabiej pochłaniane przez melaminę. Dzięki temu laser w mniejszym stopniu oddziałuje na tkanki sąsiednie i naskórek, a w większym na naczynka krwionośne. To wszystko sprawia, że gwarantuje ponadprzeciętną precyzję i jest w stanie dotrzeć nawet do trudno dostępnych zmian. W efekcie często wystarczający okazuje się już jeden zabieg z jego użyciem, a nie 3-4 jak w przypadku tradycyjnych laserów. Precyzja i skuteczność to jednak nie jedyne jego zalety. Żółty laser wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zabieg przeprowadzany z jego pomocą jest praktycznie bezbolesny, a efekty niepożądane są zminimalizowane praktycznie do zera. Jest to możliwe między innymi dzięki temu, że wymaga stosowania niskich mocy. O jego bezpieczeństwie świadczy to, że w czasie zabiegu w ogóle nie trzeba stosować znieczulenia.

Zastosowanie żółtego lasera

Laser żółty stosowany bywa zarówno w kosmetologii, jak i różnych dziedzinach medycyny. Największą popularność zyskał w zamykaniu naczynek. Za jego pomocą można pozbyć się kłopotliwego rumienia, związanego między innymi z trądzikiem różowatym. Z powodzeniem nadaje się jednak do redukcji przebarwień, znamion pajączkowatych czy naczyniaków. Bywa stosowany nawet w zabiegach okulistycznych, między innymi do zamykania pękniętych naczynek krwionośnych na dnie oka. Dzięki nieustannemu rozwojowi, ta technologia znajduje zastosowanie w coraz to nowszych dziedzinach i powoli wypiera przestarzałe rodzaje lasera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here