Sposób na regionalny biznes

Sporo osób ulega wypaleniu zawodowemu i zastanawia się, co mogło by w swoim życiu zmienić, by żyło się lepiej i żeby pieniądze wpływały tak samo, jak w dotychczasowej pracy. Jest to udowodnione naukowo, że nie powinniśmy pracować w jednym miejscu dłużej, niż 8 lat. Podobno po tym czasie przychodzi właśnie wyżej opisane wypalenie i traci się cały wigor, który wkładało się wcześniej w wykonywane przez nas zajęcia. Dlatego też coraz więcej osób zwalnia się z wszelakich korporacji i miejsc, w których to przebywają od wielu lat, wśród tych samych ludzi, oraz w tych samych pomieszczeniach. Na samą myśl mnie mdli, a co dopiero gdybym miał być na miejscu tych ludzi.

Byłem bowiem od zawsze zwolennikiem tezy, że życie jest za krótkie, żeby spędzić je całe w tym samym miejscu. Żyjemy tak naprawdę tylko raz, a popadamy wiele razy w tak zwaną strefę komfortu, z której to boimy się wyjść. Polega to na tym, że mamy stałą pracę i zarabiamy w niej dobre i godne pieniądze. Stać na co prawda na nasze podstawowe potrzeby i nie cierpimy biedy, ale gdy zastanowimy się głębiej nad tym, czy jesteśmy w tym życiu szczęśliwi, to odpowiedź może już nie być taka kolorowa. Ogromny procent ludzi trwa właśnie w takim nijakim życiu, jak ja to po imieniu nazywam. Często gdy oglądam filmy różnych podróżników i widzę, jacy szczęśliwy ludzie mieszkają choćby w Afryce, utwierdzam się tylko w przekonaniu, że nadmiar pieniędzy zabija w nas człowieka.

Dążymy tylko do tego, by mieć więcej od sąsiada, by kupić lepszy samochód, cały czas za czymś gonimy. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkim cudem jest życie i jakim cudem jest to, że się na tym świecie znaleźliśmy. Wszak szansa że się urodzimy była naprawdę tak mała, że wygrana w totka była by dużo bardziej prawdopodobna. Powinniśmy więc doceniać to co mamy i nie gonić tak szaleńczo za pieniądzem, oraz nie marnować całego swojego życia w jednej pracy. Właśnie dlatego kilka lat temu postanowiłem wraz z dwójką znajomych otworzyć na naszym osiedlu mały biznes, którym jest budka z jedzeniem.

Jest to praca, w której nie przemęczamy się, w której nikt na nikogo nie krzyczy, w której urlop można dostać w każdej chwili i nie trzeba stresować się, że szef nas na niego nie puści. Zarabiamy mniej, ale jesteśmy szczęśliwy, gdyż żyjemy tak jak my chcemy, a nie tak jak ktoś nam karze. Zatrudniliśmy więcej pracowników, by każdy miał dla siebie więcej wolnego czasu i byśmy pracowali mniej godzin. Ludzie z tego co ostatnio obserwujemy bardzo doceniają naszą kumpelską działalność i chcą u nas po prostu jeść. Dają nam zarobić, a my sprowadzamy dla nich jedzenie od najlepszych rolników. Mięso jest świeże i najwyższej jakości, a warzywa nigdy nie mają więcej, niż kilka godzin. To właśnie to sprawia, że nasza budka z jedzeniem jest odwiedzana kilkaset razy dziennie i ludzie biorą u nas mnóstwo jedzenia.

Bardzo popularne są obiady na wynos i ostatnio wprowadziliśmy również dowóz do klienta, gdyż zrobił się w naszej budce naprawdę spory ruch. Zatrudniliśmy również kolejnego pracownika, gdyż mamy zasadę, że jeśli na stać, to będziemy tak działać cały czas. Zawsze któryś z pracowników ma danego dnia wolne i nigdy nie zdarza się tak, by wszyscy pracowali każdego dnia. Zawsze w rezerwie są co najmniej dwie osoby i to sprawia, że każdemu w naszej ekipie chce się pracować. Klienci wychodząc od nas z jedzeniem często powtarzają nam, że widzą jak fajny klimat u nas panuje i to jest jeden z powodów, dlaczego do nas wracają. Jedzenie w naszej budce jest nieco droższe niż w innych tego typu fast foodowych.

Jednakże zawsze słyszymy od ludzi, że wolą u nas dołożyć 4,5 złotych do jedzenia i wiedzieć, że jedzą mięso i warzywa, którą są świeże i przyrządzone rewelacyjnie. Wiemy jak czasem wyglądają budki przy drodze, lub przy różnych stadionach i na wydarzeniach społecznych. Jedzenie jest czasem w tak fatalnym stanie, że brzuch boli nas już na kilka minut po zjedzeniu go. Tak naprawdę strach się głębiej zastanawiać ile czasu to całe jedzenie leży na zapleczu i jak bardzo stare jest. Czasem jednak każdy z nas musi zjeść coś w biegu, gdyż nie mamy czasu na restauracje i na spokojne rozgoszczenie się w jednej z nich. Właśnie dlatego powstała nasza budka, by z myślą o tych wszystkich zabieganych ludziach, czynić ich dzień lepszym.

Mówi się, że przez żołądek do serca i takim motto sugerujemy się również my. Wiemy, że dobrze pojedzona osoba, która dostarczy swojemu organizmowi trochę warzyw, oraz świeżego i pysznego jedzenia, będzie pracować dużo bardziej efektywnie i wydajnie. Dlatego też nigdy nie będzie u nas przyzwolenia na to, by coś co podamy klientom było nieświeże i niezgodne z naszymi zasadami. Na szczęście nasi klienci są bardzo ufni i wiedzą, że jesteśmy wobec nich w porządku. W najbliższym czasie mamy w planie rozbudować się trochę, gdyż zauważamy z miesiąca na miesiąc, że odwiedza nas coraz więcej ludzi i nie chcemy, by klienci czekali coraz dłużej na jedzenie od nas. Chcemy więc rozbudować nasze miejsce pracy i zatrudnić jeszcze więcej pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here