Rozwód w Katowicach

Gdy wstępujemy w związek małżeński, to nie myślimy o tym, że kiedyś się rozwiedziemy z osobą, której przyrzekaliśmy miłość, wierność i uczciwość małżeńską do końca swoich dni. Niestety trzeba przyznać, iż dzisiaj ta przysięga niewiele znaczy. Oczywiście biorąc ślub wierzymy, że będziemy z tą osobą do końca życia. Rzeczywistość jednak bywa czasami inna.

Jeżeli już myślimy o rozwodzie, to całą pewnością nie jesteśmy zadowoleni z tego jak wygląda nasze małżeństwo. Często dochodzi do sytuacji, że nie potrafimy już porozumieć się ze swoim partnerem i każda rozmowa kończy się kłótnią. Przestajemy ufać drugiej osobie i z dnia na dzień czujemy coraz bardziej negatywne emocje. Nie mamy ochoty spędzać czasu z drugą osobą i zaczynamy się na poważnie zastanawiać ile trwa rozwód. Jeśli już pojawiają się takie myśli, to w pewnym momencie zapewne zdecydujemy się na rozwód w Katowicach i zakończymy ten etap naszego życia. Jednak to nie jest wcale takie proste.

Wiele osób myśli w ciągu swojego życia wiele razy o rozwodzie, ale nadal trwa w związku. Czasami bowiem udaje się porozumieć z partnerem i relacja nie jest wcale taka zła. Różne sytuacje zdarzają się w naszym życiu i nikt nigdy nam nie obiecał, że w małżeństwie zawsze będzie miło, fajnie i przyjemnie. Zdarzają się kłótnie, zdrady, niemiłe przeżycia. Niektórzy potrafią sobie z tym wspólnie poradzić, a inni od razu decydują się na rozwód. Niestety zdarzają się nawet takie sytuacje, że pary żałują tego, iż się rozwiedli. Naprawdę życie jest nieprzewidywalne i nikt nam nie da gwarancji, że rozwód jest najlepszym wyjściem. Tak samo nikt nie jest wstanie przewidzieć czy jest szansa na uratowanie małżeństwa.

Jeżeli chociaż przez chwilę zastanawiamy się nad tym czy małżeństwo ma sens, to być może powinniśmy dać szansę drugiej osobie. Spróbujmy porozmawiać i zobaczyć czy da się naprawić relację. Czasami jest to możliwe, ale obie strony muszą tego chcieć. Nie będzie to łatwe i zapewne może przydać się psycholog lub dobry mediator, który załagodzi spór i otworzy nam oczy na pewne sprawy. Wszystko jednak zależy od nas i od tego czy uważamy, że związek małżeński ma jeszcze szansę. Jeśli już całkowicie nic nie czujemy do drugiej osoby, to z całą pewnością rozwód będzie lepszym rozwiązaniem.

Wiele małżeństw rozwodzi się szybko, ponieważ są wstanie się ze sobą dogadać w tej kwestii i nie ma problemu z podziałem majątku. Jeśli jednak jest problem z podziałem majątku i opieką nad dziećmi, to sprawa bardziej się komplikuje. W takiej sytuacji najczęściej pojawia się Katowice adwokat, który wysłuchuje często obydwie strony i patrzy na wszystko obiektywnie. Taka osoba się przydaje, ponieważ nie ma w niej negatywnych emocji i jest wstanie spojrzeć na sytuację inaczej niż osoby, które chcą się rozwieść.

W trakcie rozwodu niestety bardzo często zapominamy o dzieciach. Skupiamy się na naszych emocjach i potrzebach. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że dla naszych dzieci to również jest bardzo ciężki okres. Powinniśmy o tym pamiętać w momentach gdy kolejny raz chcemy powiedzieć coś niemiłego na temat męża czy żony przy dzieciach. One to zapamiętają i może to wpłynąć na ich życie w przyszłości. Pamiętajmy, że nawet jeśli chcemy rozwodu, to dzieci nie mają z tym nic wspólnego. Nie zabraniajmy drugiej osobie kontaktu z nimi. To też są jego dzieci. Nie wykorzystujmy też dzieci jako kartę przetargową. Takie zachowanie nie służy niczemu dobremu.

Jeśli nie potrafimy rozwieść się w zgodzie, to na pewno powinniśmy skorzystać z usług adwokata, który zna się na sprawach rozwodowych. Dzięki temu jesteśmy wstanie normalnie zakończyć sprawę. Adwokat zadba o to, żeby rozwód był sprawiedliwy i żadna ze stron nie została pokrzywdzona. Być może nie zawsze się z tym zgadzamy, ale powinniśmy się pogodzić z takim rozwiązaniem. Inaczej będziemy kłócić się z byłym partnerem do końca swojego życia. Do niczego dobrego to nie będzie prowadzić, ponieważ nie będziemy wstanie zapomnieć i ułożyć sobie życia na nowo. Przecież nie po to się rozwodzimy.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here