Psychologia w Warszawie

Studia psychologiczne, to nowy, zyskujący popularność kierunek. Psychologia jako odrębna dziedzina nauki usamodzielniła się na przełomie XIX i XX wieku. Jest to nauka zajmują się badaniem mechanizmów i praw rządzących psychiką i zachowaniami człowieka. Psychologia bada sposób funkcjonowania człowieka w społeczeństwie, z perspektywy wpływu zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie i interakcje człowieka z otoczeniem. Psychologia akademicka zajmuje się głownie badaniem: procesów poznawczych, sposobów nabywania mowy (psycholingwistyka), emocjami, procesami motywacji. Wśród najpopularniejszych dziedzin można wymienić: psychologię społeczną, neuropsychologię, psychofizjologię, psychologię ewolucyjną, psychopatologię, psychologię kliniczną, psychologię poznawczą i psychologię rozwoju człowieka.

Studia psychologiczne dają możliwość pracy w szpitalach, poradniach, szpitalach psychiatrycznych, placówkach edukacyjnych, domach dziecka, domach spokojnej starości. Ponad to specjalista w dziedzinie psychologii może znaleźć zatrudnienie w firmach, szczególnie w działach HR, zarządzania zasobami ludzkimi, w działach marketingu, reklamie, doradztwie personalnym. Psycholog jest też potrzebny w sądzie, policji, wojsku, więzieniu. Ci, którzy nie będą chcieli wykorzystywać swojej wiedzy w praktyce, w pracy z ludźmi, mogą zostać na uczelni i zostać wykładowcami i pracownikami naukowymi. Popularnym rozwiązaniem jest też otwarcie własnego gabinetu. To rozwiązanie cieszące się dużą popularnością ze względu na wysokie zarobki, jakie zazwyczaj się z nim wiążą.

Osoba chcąca studiować psychologię może wybrać spośród całego wachlarza kierunków:
– behawiorystka zwierząt,
– coaching, coaching medyczny,
– kryminologia,
-profilaktyka społeczna i resocjalizacja społeczna,
– psychofizyczne kształtowanie człowieka,
– psycholingwistyka,
– psychologia społeczna,
-psychologia stosowana.

Psychologię można studiować w wielu różnych miastach w Polsce. Jednym z najbardziej obleganych miejsc jest Warszawa. Oto krótki przegląd możliwości uczenia się w stolicy.

Studia psychologiczne Warszawa:
1. Uniwersytet Warszawski – Wydział Psychologiczny UW oferuje takie kierunki jak: Stosowana Psychologia Zwierząt, Kognitywistyka, oraz Warsaw International Studies in Psychology.
2. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – na tej uczelni można studiować w ramach jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia.
3. Uczelnia Techniczno-Handlowa (UTH) im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie – kierunek oferowany przez tę jednostkę to Psychologia w biznesie.
4. Akademia Leona Koźmińskiego i Psychologia w zarządzaniu.
5. Collegium Civitas oferuje możliwość rozwoju na kierunkach Psychologia społeczna oraz Coaching i psychologia społeczna.
6. Na Uniwersytecie SWPS również można studiować Psychologię.
7. Psychologię sądową w swojej ofercie ma Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji.
8. Ostatnią już, na naszej liście, będzie Psychologia na Społecznej Akademii Nauk.

Możliwości studiowania Psychologii w Warszawie jest wiele. Każdy z kandydatów zainteresowanych tą dziedziną może wybrać uczelnię dla siebie najodpowiedniejszą. Podczas wyboru specjalizacji oraz uczelni należy szczegółowo zapoznać się z ofertą edukacyjną danego kierunki i jednostki. Warto też zwrócić uwagę na kadrę. To, ile wyniesiesz ze studiów i jak dobrym specjalistą później będziesz w dużej mierze zależy od prowadzących. Dobry pedagog bardzo często jest gwarantem studenckiego rozwoju. Oczywiście ani uczelnia ani wykładowca nie zgromadzi za ciebie potrzebnej wiedzy, ale to elementy, które gromadzenie wiedzy mogą znacznie ułatwić.
Studia psychologiczne dają możliwość głębokiego wglądu w psychikę człowieka i jego motywacje. Studenci psychologii, jak i psychologie, mają możliwość zrozumienia i wytłumaczenia zachowania człowieka oraz naprawy tego, co dysfunkcyjne. W dzisiejszych czasach szczególnie ważna jest higiena psychiczna. XXI wiek, to ten moment, w którym nie ignorujemy już społecznej depresji, czy zaburzeń emocjonalnych zwykłych obywateli. Mówiąc obrazowo, już nie trzeba chorować na schizofrenię, by móc szukać pomocy u specjalisty zajmującego się szeroko rozumianą psychiką. Statystyki są porażające: coraz więcej osób zapada na depresję. Nazywa się ją chorobą naszego wieku. Spektrum depresji jest bardzo szerokie i potrafi być ona bardzo niebezpieczna, nie tylko dla chorującego, ale i dla najbliższego mu otoczenia. Z niektórymi, lżejszymi formami depresji może poradzić sobie właśnie psycholog. Depresja to tylko przykład jednostki chorobowej, z którą w swojej pracy może radzić sobie przedstawiciel tego zawodu.

Psychologia to dziedzina bardzo przyszłościowa. Choć studia mogą wydawać się mozolne, a ścieżka kariery kręta i długa, to warto zainwestować swój czas i energię, by móc później pracować w tym zawodzie. Prócz spełnienia zawodowego, młody psycholog, może cieszyć się satysfakcją z pomocy jaką niesie innym ludziom. To bardzo poważany zawód wysokiego zaufania społecznego oferujący prestiż i uczucie spełnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here