Pożyczka ekspresowa, czyli jak szybko pozyskać dodatkowe środki finansowe

Każdy, kto z jakiegoś względu nie chce lub nie może skorzystać z kredytu bankowego, powinien zainteresować się propozycją firm pożyczkowych. Oferowane przez nie pożyczki ekspresowe, w porównaniu z produktami banków, są łatwiej dostępne i zwykle zapewniają szybszy wpływ pieniędzy. Jak pozyskać środki finansowe z pomocą pożyczki pozabankowej?

Pożyczka ekspresowa to w praktyce nie jeden konkretny, lecz kilka różnych produktów pozabankowych. Nazwa ta pojawia się w kontekście pożyczek: chwilówek, ratalnych oraz odnawialnych. Firmy pożyczkowe zwykle specjalizują się w oferowaniu jednego lub dwóch wspomnianych rozwiązań, ale są też takie, w których dostępne są wszystkie trzy sposoby finansowania. Niezależnie od wybranej oferty pożyczkowej, cały proces ubiegania się o środki finansowe jest realizowany drogą elektroniczną i trwa dosłownie kilkanaście minut. Co należy zrobić, by w tak krótkim czasie pożyczyć bezpiecznie pieniądze?

Określenie kwoty i celu zaciągnięcia pożyczki ekspresowej

Chwilówka pozwala najczęściej pozyskać od 50 lub 100 do 2000-3000 zł na okres 30 dni. W przypadku pożyczki ratalnej kwota finansowania może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a termin spłaty zobowiązania kilka lat.

Odnawialna pożyczka ekspresowa, zwana również limitem odnawialnym, działa na innych zasadach. W tym wypadku, zamiast przelewu konkretnej sumy, klient otrzymuje stały dostęp do ustalonej puli środków finansowych. Zaciągnięte zadłużenie spłaca natomiast nie w comiesięcznych ratach, lecz w praktycznie dowolnych częściach i terminach – więcej o takim produkcie można przeczytać na: https://www.euroloan.pl/pozyczki/ekspres-pozyczka.

Ponieważ każdy ze wspomnianych produktów ma inny mechanizm działania, siłą rzeczy sprawdza się w odmiennych sytuacjach. Dlatego jeszcze przed ubieganiem się o pożyczkę ekspresową, trzeba określić wielkość swoich potrzeb finansowych i cel zaciągnięcia zobowiązania.

Wybór oferty pożyczki ekspresowej online

W kolejnym kroku należy przeanalizować propozycje poszczególnych firm pożyczkowych. Mimo że na rynku działa kilkadziesiąt pożyczkodawców, nie jest to czasochłonne: w internecie dostępne są bowiem porównywarki ofert pożyczkowych, które w przejrzysty sposób zestawiają najważniejsze parametry oferowanych produktów. Warto odwiedzić kilka porównywarek i sprawdzić, która firma ma najkorzystniejszą w danym momencie propozycję pożyczki ekspresowej. Następnie dobrze jest jeszcze zweryfikować opinie o wybranym pożyczkodawcy i upewnić się, że posiada wpis do oficjalnego rejestru instytucji pożyczkowych.

Wnioskowanie o pozabankową pożyczkę ekspresową: procedury krok po kroku

Samo ubieganie się o konkretną pożyczkę ekspresową jest bardzo proste i zajmuje krótką chwilę. By skorzystać z finansowania, należy wejść na stronę internetową wybranego pożyczkodawcy i postępować zgodnie z udostępnionymi wskazówkami. Szczegóły procesu pożyczkowego różnią się w zależności od firmy, ale jego ogólny schemat jest zwykle podobny i przebiega następująco:

  1. Określenie kwoty pożyczki ekspresowej i ewentualnie terminu spłaty (nie dotyczy pożyczki odnawialnej).
  2. Wypełnienie formularza online, w którym należy podać dane osobowe i kontaktowe, a najczęściej także kwotę i źródło zarobków.
  3. Weryfikacja tożsamości poprzez wykonanie symbolicznego przelewu na kwotę 10 gr lub 1 zł.
  4. Potwierdzenie złożenia wniosku w serwisie pożyczkodawcy.

Warto zaznaczyć, że przebrnięcie przez powyższy proces może zakończyć się nie tylko złożeniem wniosku o pożyczkę, ale jednocześnie również zarejestrowaniem się w systemie pożyczkodawcy. Za pośrednictwem założonego konta można kontrolować spłatę zadłużenia, czy też szybko i wygodnie zaciągać kolejne pożyczki.

Oczekiwanie na decyzję pożyczkową

Po złożeniu wniosku o pożyczkę ekspresową online, pozostaje już tylko poczekać na decyzję w sprawie przyznania finansowania. Firma pożyczkowa, by móc udzielić odpowiedzi pożyczkowej, potrzebuje jedynie danych z otrzymanego formularza oraz informacji z BIK-u i rejestrów dłużników; co ważne, na żadnym etapie wnioskowania o środki nie wymaga okazywania jakichkolwiek dokumentów, w tym również zaświadczenia o zarobkach.

W praktyce, ponieważ proces oceny wniosku jest w dużym stopniu zautomatyzowany, decyzja pożyczkowa zapada w ciągu kilku minut. Jeśli jest ona pozytywna, wnioskodawca od razu otrzymuje na swój adres e-mail umowę pożyczki.

Zawarcie umowy i wpływ środków finansowych na konto

Jeśli klient akceptuje warunki przesłanej umowy, pozostaje mu złożyć swój podpis na dokumencie i odesłać jego skan do pożyczkodawcy. Przelew środków finansowych zostanie wykonany natychmiast, ale należy podkreślić, że czas oczekiwania na ich wpływ jest sprawą indywidualną. Rachunek bankowy zostaje zasilony zwykle już kilka, kilkanaście minut później, ale zdarza się też, że pieniądze trafiają „dopiero” w kolejnym dniu roboczym po przesłaniu wniosku – to możliwe na przykład wówczas, gdy pożyczkodawca nie ma rachunku w tym samym banku, co klient.

Niemniej jednak, pożyczka ekspresowa przez internet to nadal jeden z najszybszych sposobów na podreperowanie finansów. Co ważne, pozyskane dzięki niej środki można przeznaczyć na całkowicie dowolne cele, o których nie trzeba informować pożyczkodawcy.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here