Czy osoba zadłużona może dostać pożyczkę?

0
1498

Z roku na rok coraz większa ilość Polaków popada w zadłużenie. Wpływ ma na to nie tylko zbyt duża ilość zobowiązań finansowych, które musimy spłacać w jednym czasie, ale także niekorzystne oferty kredytów, na które się godzimy. Przecenienie swoich możliwości finansowych to problem większości dłużników, którzy nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się pożyczka dla zadłużonych, dzięki której pozbędziesz się długów. Zobacz gdzie ją dostać i jak działa.

Pożyczka dla zadłużonych – gdzie jej  szukać?

Osoby bardzo zadłużone mogą szukać pomocy w pozabankowych instytucjach finansowych. Banki negatywnie podchodzą do klientów, którzy mają opóźnienia w spłacie zobowiązań i po prostu nie udzielają im kredytów. Parabanki nieco liberalniej podchodzą do pożyczania pieniędzy dłużnikom. To właśnie tam możesz skierować swoje pierwsze kroki w kierunku pożyczki na spłatę długów.

W banku niezbędna jest dobra historia i zdolność kredytowa, której dłużnicy zazwyczaj nie posiadają. Nawet najmniejsze zadłużenie i kilkudniowe opóźnienie w spłacie może spowodować, że nie otrzymasz tradycyjnego kredytu. W sektorze pożyczek pozabankowych nie ma aż tak restrykcyjnych zasad dlatego nawet osoba z negatywnymi wpisami w BIK może otrzymać pożyczkę.

Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Prywatne firmy pożyczkowe kierują swoje produkty do szerokiej grupy odbiorców. Mogą je otrzymać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Jedyne wymogi to ukończone 18 lat, obywatelstwo Polskie i posiadanie dokumentu, który potwierdzi Twoją tożsamość. Pożyczki pozabankowe zadowolą również osoby, którym zależy na czasie i chcą otrzymać pieniądze jak najszybciej. Cała procedura przebiega szybciej niż w banku, a o pożyczkę można wnioskować nawet przez internet. Do tego w wielu przypadkach wystarczy wypełnienie oświadczenia bez konieczności składania  dodatkowych zaświadczeń np. od pracodawcy.

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę

Pożyczka dla zadłużonych może być ratunkiem dla dłużników pod warunkiem, że będzie ona miała korzystne warunki. Najważniejsze jest dokładne przeczytanie umowy jeszcze przed jej podpisaniem. Nie obejdzie się też bez sprawdzenia całkowitego kosztu kredytu. Pamiętaj, że pożyczki w parabankach bardzo często potrafią być droższe niż tradycyjne kredyty i należy to dokładnie sprawdzić. Zastanów się także, ile pieniędzy jesteś w stanie oddawać co miesiąc na poczet spłaty długów. Jeśli pożyczka dla zadłużonych https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-dla-zadluzonych/ ma Ci pomóc spłacić poprzednie zobowiązania, to oblicz czy jej miesięczna rata jest mniejsza niż suma wszystkich dotychczasowych zobowiązań, które musisz spłacać co miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here