Kupujemy nowe auto

Jest wiele dóbr materialnych, bez których trudno jest nam sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie. Rzeczy te pomagają nam w codziennych obowiązkach i dają też wiele przyjemności. Możemy do takich rzeczy z pewnością zaliczyć własny samochód. Nieważne, jaki ten samochód jest, jaką ma markę, rocznik, ilość koni mechanicznych, ważne by był sprawny i dobrze się prezentował. Jednak samochody tak jak wszystkie inne rzeczy, mają tendencje do psucia się. Jeśli usterka jest niewielka, da się go spokojnie naprawić i znów można nim jeździć do pracy, szkoły, na zakupy czy na wakacje. Jeśli jednak auto zostanie bardzo poważnie uszkodzone, będzie brało udział w kolizji, jest stare i zniszczone, wówczas przychodzi czas na to, by porozglądać się za nowym modelem, bo jego naprawa może się w ogóle nie opłacać.
Tak naprawdę to, na jaki samochód się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, upodobań ale też od sytuacji finansowej. Nie zawsze jest nas stać na takie auto, które nam się bardzo podoba. Jednak jest też i wyjście z sytuacji, gdy chce się kupić jakiś model samochodu, na który nie ma się odłożonych pieniędzy. Wystarczy wziąć kredyt samochodowy.
Kto może dostać kredyt samochodowy?
Tak jak w przypadku zwykłych kredytów bankowych, tak też i kredyt samochodowy jest w pewien sposób uwarunkowany różnymi wymogami, które klient musi spełnić, by go otrzymać. Przede wszystkim o kredyt samochodowy, może się ubiegać tylko osoba pełnoletnia, która ma ukończony 18 rok życia. Musi na to przedstawić dowód osobisty, który zawsze trzeba mieć ze sobą, jeśli ktoś wybiera się po kredyt do banku. W każdym banku w pierwszej kolejności jest sprawdzana zdolność kredytowa klienta. Czyli sprawdza się wpływy na konto główne klienta z ostatnich trzech miesięcy. Na podstawie średniej wynagrodzenia, bank może stwierdzić, czy potencjalny kredytobiorca będzie w stanie spłacać miesięczne raty za samochód w terminie. Następnie jest sprawdzana historia kredytowa. Jeśli klient ma jakiekolwiek zadłużenia, zostaną one przeanalizowane przez bankowców. Sprawdza się także, czy klient zawsze spłacał swoje zadłużenia w terminie i bez żadnych problemów. To bardzo ważna informacja dla banku, dzięki niej może poznać czy klient jest wiarygodny i uczciwy i czy spłaca swoje zadłużenia. Ważną informacją jest także to, jaką klient ma pracę i umowę o pracę. Jeśli jest to tradycyjna umowa na czas nieokreślony, wtedy nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, by taki kredyt uzyskać, jeśli jednak pracuje się na umowę o dzieło albo na umowę zlecenie, wtedy jest o wiele trudniej dostać kredyt samochodowy. Jednak w głównej mierze zależy to od wielkości kredytu, jaki chce się dostać. Przy mniejszych kwotach, problem nie jest aż tak duży.
Jaki kredyt wybrać?
Każdy bank ma w kwestii kredytów samochodowych, dużo do zaoferowania. Dlatego klienci mają utrudniony wybór i nie zawsze wiedzą, która propozycja jest najlepsza. Nic zatem dziwnego, że dużą popularnością cieszą się strony internetowe, gdzie można znaleźć ranking kredytów samochodowych. Wiele osób chce uzyskać kredyt samochodowy porównanie tych kredytów w rankingu, jest bardzo rzetelne i zawsze aktualne. To niezwykła pomoc przy wyborze kredytu, można w jednym miejscu zapoznać się z najciekawszymi propozycjami banków, jakie powstały w kwestii kredytów na nowy samochód. Co się zatem znajduje w takim porównaniu? Przede wszystkim oprocentowanie kredytu, a także RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Następną ważną kwestią, która jest brana pod uwagę w takim rankingu, jest prowizja banku. Może się ona wahać od kilku do nawet kilkunastu procent, warto więc na to zwrócić szczególną uwagę. Następnie w rankingu prezentowana jest rata miesięczna, jaką klient będzie musiał płacić. Jest to dla niego bardzo ważna informacja, dzięki niej może się upewnić, że da radę ten kredyt spokojnie spłacać. W rankingu przy każdej propozycji nie może też zabraknąć informacji o tym, ile rzeczywiście będzie nas kosztować ten kredyt, czyli ile w sumie będziemy mieli do spłaty. To zaś zależy od jego oprocentowania w głównej mierze. Często też w rankingach, pojawiają się opinie klientów. Są one bardzo ważne dla potencjalnego klienta, gdyż dzięki nim wie on czy dana propozycja banku jest polecana przez innych, czy wręcz przeciwnie.
Jak można zauważyć, ranking kredytów samochodowych, może być bardzo przydatny. Na pewno warto się z nim zapoznać, szczególnie że zawiera on zestawienie najlepszych propozycji na rynku, oferowanych przez banki znane i cenione przez klientów. Kiedy już zdecydujemy się na daną propozycję banku, trzeba się do niego udać osobiście by omówić wszelkie szczegóły i przekonać się, czy taki kredyt zostanie nam udzielony bez żadnych problemów. Jeśli jednak ma się dobrą historię kredytową, nie ma się żadnych większych zadłużeń, a zdolność kredytowa jest bardzo dobra, wtedy na pewno możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o kredyt. Wówczas pozostanie nam już tylko sfinalizowanie zakupu wymarzonego samochodu i cieszenie się nim przez następne kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here