Jak zbudować stronę www

Posiadanie własnej strony internetowej przynosi wymierne korzyści. Taka strona internetowa może służyć między innymi do sprzedaży towarów, promowania własnych usług czy też budowy profesjonalnego wizerunku. Możliwości jest bardzo dużo. Co będzie potrzebne do budowy strony www? Na to pytanie odpowiemy poniżej.

Pierwszym krokiem powinien być wybór własnej domeny. Jest to adres, który internauci będą wpisywać do paska przeglądarki. Warto postarać się, żeby był on jak najkrótszy. Będzie on wtedy łatwy do zapamiętania. W początkowym okresie będzie to bardzo ważne, ponieważ od życzliwej pamięci internautów będzie zależeć popularność naszej strony. Myśląc o budowie profesjonalnego wizerunku i rozpoznawalności strony nie warto zaniedbywać nazwy domeny. Naturalne jest pytanie o koszt domeny. Jednak dużo bardziej od początkowego kosztu domeny powinniśmy zwrócić uwagę na koszt jej odnowienia po roku. Rozbieżności w ofertach rejestratorów domen mogą być bardzo duże.

Hosting dla strony internetowej

Mając domenę będziemy potrzebować hostingu. Hosting jest miejscem, w którym będziemy przechowywać pliki naszej strony. Takie pliki będą pobierane przez internautów do ich przeglądarek, które będą je przekształcać na postać miłą dla oka. Gdzie kupić tani hosting dla strony www? Na początek nie musimy zamawiać drogich rozwiązań. Jednak podobnie jak w przypadku domen internetowych powinniśmy zwrócić uwagę na koszt hostingu w kolejnych okresach abonamentowych.

Mamy już domenę i hosting. Co dalej? Potrzebujemy plików ze stroną. Obecnie popularnym rozwiązaniem służącym do budowy strony jest WordPress. Jest to system zarządzania treścią, dzięki któremu możemy zbudować stronę bez konieczności ingerencji w kod źródłowy witryny. WordPress zazwyczaj można zainstalować za pomocą kilku kliknięć. Takie rozwiązanie posiada na przykład hosting wordpress z kru.pl. Jest to dedykowana oferta, w której dostajemy hosting o nielimitowanym transferze. Nie będziemy musieli martwić się o dostępność strony w przypadku, gdy zyska ona na popularności. Zamawiając hosting dla strony na wordpressie w kru.pl nie musimy też przejmować się przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Jest to rozwiązanie zgodne z RODO. Dzięki temu posiadacz strony uzyskuje już na początku możliwość skupienia się na rozwijaniu swojego przedsięwzięcia.

Więcej: https://www.kru.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here