Jak dostać pożyczkę nie mając zdolności

Niska zdolność kredytowa w większości przypadków praktycznie zamyka drogę do otrzymania kredytu bankowego. Nie oznacza to jednak, że osoby w takiej sytuacji nie mają już żadnej innej możliwości na zdobycie dodatkowych środków pieniężnych. W dalszym ciągu mogą one znaleźć ciekawe oferty pożyczek na rynku pozabankowym, który charakteryzuje się mniej restrykcyjnymi wymaganiami wobec swoich klientów.

Dlaczego zdolność kredytowa jest tak ważna?

Przy określaniu zdolności kredytowej ważna jest suma miesięcznych dochodów oraz wydatków, która pozwala na obliczenie, ile dana osoba jest w stanie przeznaczyć na spłacanie swoich zobowiązań. Istotna jest jednak również historia kredytowa, czyli to czy poprzednie kredyty i pożyczki spłacane były w terminie. Nic więc dziwnego, że jest to dla banków bardzo cenna informacja, ponieważ pozwala ona ocenić wiarygodność potencjalnego klienta oraz ryzyko, z jakim wiąże się pożyczenie mu pieniędzy. Jednak nie tylko banki sprawdzają takie informacje, wiele firm pozabankowych również decyduje się na minimalizowanie ryzyka i udziela pożyczek tylko osobom posiadającym zdolność kredytową.

Jak działają pożyczki dla osób bez zdolności kredytowej?

Rynek pożyczek pozabankowych jest bardzo różnorodny, a duża konkurencja sprawia, że stale pojawiają się nowe oferty i rozwiązania. Jedną z ciekawszych chwilówek jest ta udzielana osobom bez zdolności kredytowej. Dzięki skorzystaniu z niej nawet osoby, które nie mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki z banku, są w stanie zdobyć dodatkowe środki w nagłej sytuacji. Aplikowanie o taką pożyczkę nie różni się od innych szybkich pożyczek, a cały proces można zakończyć przy pomocy Internetu, podstawowa różnica polega jednak na tym, że informacje o historii kredytowej nie są sprawdzane. Należy jednak mieć na uwadze, że z powodu zwiększonego ryzyka, jakie ponosi firma pożyczkowa, koszty takiego zobowiązania będą wyższe.

Gdzie szukać ofert?

Przy wyborze pożyczkodawcy ważne jest zwrócenie uwagi także na wiarygodność takiej oferty. Jeżeli znamy kogoś, kto korzystał z podobnych usług, dobrym rozwiązaniem może być zaciągnięcie rady i zdobycie dodatkowych informacji. Kiedy nie jest to możliwe, warto sprawdzać opinie wystawiane firmie przez klientów na portalach internetowych. Ciekawym sposobem na wybranie odpowiedniej oferty są również porównywarki pożyczek. Pozwalają one na porównanie ze sobą wielu różnych ofert i ułatwiają wybór tej najatrakcyjniejszej. Także szukając pożyczek bez BIK lub bez zaświadczeń można znaleźć w ten sposób wiele możliwości, dlatego sprawdź szczegóły na Loanscouter, by podjąć dobrą decyzję.

Jakie warunki musi spełnić pożyczkobiorca?

Podstawowe warunki są dokładnie takie same jak w przypadku zwykłej chwilówki, jest to posiadanie polskiego obywatelstwa i pełnoletniość. Oczywiście szczegóły będą różniły się w zależności od wybranej oferty, dlatego właśnie należy dobrze zapoznać się z wymaganiami stawianymi przez każdego pożyczkodawcę jeszcze w czasie podejmowania decyzji. Czasami niezbędne może być też przedstawienie zaświadczenia o zarobkach lub wykonywanej pracy, a w określonych przypadkach nawet znalezienie gwaranta, czyli osoby, która zgodzi się na pokrycie zobowiązania, jeśli pożyczkobiorca nie ureguluje należności.

Niska zdolność kredytowa może mieć różne powody. Możliwe, że problemy z płynnością finansową, które doprowadziły do negatywnych wpisów w historii kredytowej, już dawno się skończyły. W takiej sytuacji pożyczka pozabankowa jest świetnym rozwiązaniem, w dodatku jej regularne spłacanie może pomóc poprawić ocenę zdolności na przyszłość. Jeżeli jednak kłopoty spowodowane są aktualnym zadłużeniem, warto dobrze się zastanowić przed zaciąganiem kolejnego zobowiązania. Każda pożyczka wiąże się z dodatkowymi kosztami, przez co łatwo wpaść w spiralę długów, a wyjście z niej nigdy nie jest łatwe. Dlatego przed podjęciem decyzji o wzięciu jakiejkolwiek pożyczki, należy dobrze zastanowić się, czy na pewno jest ona konieczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here