Jak wybrać kredyt konsolidacyjny online. Doradzamy!

Masz na swoim koncie kilka kredytowych zobowiązań i powoli tracisz kontrolę nad terminami płatności? Rozważ zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu znów będziesz w pełni panować nad swoimi finansami. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź jak wybrać tę najkorzystniejszą.

Polacy chętnie zaciągają kredyty, przeznaczając pieniądze na różne cele. Dużą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne, jednak rodacy nie stronią od innych produktów kredytowych. Wiele osób ma na swoim koncie kilka zobowiązań jednocześnie. Z myślą o nich uruchomione zostały kredyty konsolidacyjne online, dzięki którym wiele płatności można zamienić w jedną ratę.

Jak działa kredyt konsolidacyjny online?

Istotą kredytu konsolidacyjnego jest zamiana wielu zobowiązań kredytowych w jedno. W praktyce oznacza to spłatę kredytów zaciągniętych w innych bankach innym kredytem. Dzięki temu zamiast płacić wiele rat w różnym czasie, kredytobiorca reguluje tylko jedną miesięczną ratę.

Przykład. Załóżmy, że do spłacenia masz kredyt gotówkowy, raty za pralkę oraz zadłużenie na karcie kredytowej. Zaciągając kredyt konsolidacyjny online, pozbywasz się tych zobowiązań, ponieważ płacisz tylko jedną ratę.

Cechy dobrego kredytu konsolidacyjnego

Właściwie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny – także dostępny online. Jak zatem wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie? Przede wszystkim należy porównać dostępne propozycje – z uwzględnieniem kilku istotnych parametrów.

  • Atrakcyjne RRSO

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to wskaźnik informujący nie tylko o odsetkach, ale również kosztach pozaodsetkowych. Dzięki temu można dowiedzieć się, który kredyt konsolidacyjny jest faktycznie opłacalny pod względem kosztów.

  • Okres kredytowania

Czas spłaty kredytu przekłada się na wysokość rat. Jeśli zależy Ci na obniżeniu ich wysokości, rozłóż zobowiązanie na dłuższy okres. Niektóre kredyty konsolidacyjne online można zaciągnąć nawet na 10 lat.

  • Wysoka kwota kredytu

Zobowiązania kredytowe niektórych osób mogą sięgać rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oznacza to konieczność zaciągnięcia kredytu na wysoką kwotę.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, wyszukaj banki oferujące wysokie kredyty – niektóre instytucje dają aż do 200 000 zł (w zależności od zdolności kredytowej).

  • Dodatkowa kwota do wykorzystania

Warto zwrócić uwagę na kredyty, które – poza możliwością spłaty obecnych zobowiązań – pozwalają na uzyskanie dodatkowej kwoty. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują np. zaciągnąć kolejny kredyt gotówkowy lub zakupy na raty.

Kredyt konsolidacyjny online – czy to się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny online to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści – dlatego warto je rozważyć. Pomyśl o zaciągnięciu takiego zobowiązania, jeśli:

  • chcesz mieć większą kontrolę nad terminami spłaty rat,
  • zależy Ci na obniżeniu wysokości miesięcznej raty,
  • potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny wydatek.

Pamiętaj jednak, że tego rodzaju kredyt nie jest remedium na problemy finansowe. Wsparcie przyznawane jest wyłącznie tym osobom, które mają wystarczającą zdolność kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here