Jak się wybić na Instagramie

Aspirujących do miana influencerów i influencerek albo bardziej po polsku – osób, które inspirują, zarażają swoim entuzjazmem czy promują jakieś aktywności, zainteresowania bądź wreszcie produkty i marki, na pewno interesuje, jak się wybić na Instagramie? W naszym wpisie skupimy się na odniesieniu do lajków na Instagramie oraz ogólnego zasięgu na Instagramie. W dzisiejszych czasach właśnie to się liczy jako ocena populanrości instagrama. Odpowiedź na to pytanie jest zarazem łatwa i trudna – taka ot wewnętrzna sprzeczność, ale oddająca realia mediów społecznościowych. Podejmiemy wyzwanie i spróbujemy znaleźć receptę na sukces.

Jak zostać VIP-em na Instagramie? Temat przewodni i przekonanie do niego są kluczem do sukcesu

Na samym początku oczywiście trzeba znaleźć swój temat, czyli branżę, która nas interesuje i w której czujemy się dobrze. Instagram może dotyczyć naszej pracy, a także naszych zainteresowań (oczywiście najlepiej jest jak jedno z drugim się łączy). Gdy lubisz podróże, to właśnie im możesz poświęcić swój profil, a gdy Twoim „konikiem” jest fotografia, to Instagram jest idealnym miejscem, by zyskać grono fanów swojej twórczości, wszak dobrej jakości zdjęcia to tutaj główny content. Możesz promować zdrowy styl życia, czytanie książek, udzielać rad dotyczących sposobów na nudę i tipów jak spędzać wolny czas czy wypełnić go dzieciom.

Twój profil może mieć charakter lifestylowy, poradnikowy, parentingowy lub jaki tylko sobie wymarzysz. Na swoim koncie możesz także prezentować recenzje książek, płyt czy czegokolwiek, co jest w kręgu Twoich zainteresowań. Ważne byś jednak na coś się zdecydował. Oczywiście możesz podjąć kilka, a nawet więcej niż kilka tematów, ale muszą być one spójne z Tobą i Twoją osobowością. Po prostu musisz być wiarygodny, aby ludzie Cię pokochali. Choć oczywiście z ta wiarygodnością to nie bez przesady, bo filtry na Instagramie to dla wielu prawdziwe must have, wszak chodzi o to, by zdjęcia były piękne i estetyczne.

Zostań królem lub królową hashtagów

Niektóre osoby bardzo umiejętnie posługują się hashtagami i są prawdziwymi mistrzami w tworzeniu tych unikalnych, dowcipnych, sarkastycznych, autoironicznych, czyli takich, które uwielbiają użytkownicy i które skłaniają ich do naciśnięcia serduszka czy zostawienia komentarza. Można skorzystać z wyszukiwarki hastagów, gotowych narzędzi dzięki którym można dopasować hashtagi do danego zdjęcia na podstawie wcześniejszej aktywności, a także tych, które są najbardziej popularne wśród danej społeczności.

Na pewno im więcej hashtagów tym lepiej, bo w ten sposób ktoś wpisując hashtag w wyszukiwarce może znaleźć Twój unikalny przepis na danie wege, czy też nowe modne okulary od znanej marki bądź też dowiedzieć się, jakie ciekawe miejsca mogą zwiedzić w mieście, do którego akurat się wybierają. Za hastagiem powinna iść także geolokalizacja. Warto dodawać ją w postach, bo w ten sposób użytkownikom Instagrama również łatwiej jest nas znaleźć.

Analizuj co podoba się Twoim followersom, przeglądaj konta popularnych w Twojej „branży”

Zaczniemy od końca, bo jak można wybić się na Instagramie bez obserwacji tych, którym to się udało? Zatem musisz przeanalizować co publikują osoby działające w ramach tematyki, którą ty chcesz promować. Nie chodzi o to by kopiować, ale się zainspirować. Potem wchodząc w statystyki możesz sprawdzić, które posty podobają się Twoim followersom, a które budzą mniejsze zainteresowanie.

Być może publikowanie sentencji „do porannej kawy” dla Twojego grona odbiorców nie będzie odpowiednie, a lepiej będą reagować na memy czy video. Tutaj warto wspomnieć o Insta Stories, dzięki któremu jesteś bardziej zauważalny na Instagramie. Choć treści znikają po 24 godzinach, to jednak w Insta Stories możesz publikować zdjęcia czy krótkie filmy „zza kulis”, czyli takie, które najbardziej interesują Twoich użytkowników.

Dbaj o aktualizację biogramu i jakość opisów

Ważne są nie tylko zdjęcia, ale również aktualność informacji na Twoim intagramowym profilu. Zatem zawsze musisz być na bieżąco i promować w biogramie np. organizowany konkurs. Twoje opisy powinny być nie tylko oryginalne, ale i ciekawe, zwłaszcza jeśli zauważysz, że to do nich Twoi użytkownicy odnoszą się najczęściej, a nie do samego zdjęcia czy hashtagu. Warto byś wchodził z nimi w interakcję. Zatem odpowiedzi na pytania, czy zostawianie polubień to bardzo ważne kwestie.

Aktywność powoduje, że więcej osób zaczyna interesować się tym co robisz, zwłaszcza jeśli robisz to dobrze i potrafisz o tym ciekawie opowiadać czy to poprzez zdjęcia czy trafne opisy. Ważna jest pora publikacji w tzw. prime time, czyli wtedy, gdy najwięcej użytkowników odwiedza Instagram. Trzeba planować publikacje i warto przygotowywać treści wcześniej, wtedy ma się więcej czasu na interakcje. Nawiąż współpracę z bardziej znanym influencerem. W ten sposób także można zostać gwiazdą Instagrama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here