oczyszczacz powietrza

Świadomość społeczna na temat jakości powietrza, smogu i innych zanieczyszczeń wzrasta z roku na rok. Smog i spaliny na zewnątrz, zwłaszcza w dużych miastach, negatywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Niestety, w mieszkaniu również nie mamy pewności, że powietrze, którym oddychamy, jest czyste. Nie jest przecież wolne od kurzu, sierści zwierząt, niekiedy także od dymu papierosowego. Jak stworzyć w swoim domu atmosferę bezpieczną dla naszych płuc i całego organizmu? Filtr powietrza do domu to idealne rozwiązanie!

Powietrze, którym oddychamy w mieszkaniu, nie jest wolne od kurzu i pyłu. Wokół nas nieustannie unoszą się pyłki roślin, zarodniki grzybów, szkodliwe substancje wydzielane przez materiały, z których wykonane są meble i tekstylia, a jeśli dzielimy mieszkanie z czworonogami, otacza nas również sierść zwierzaków, pył z kociego żwirku, siana dla gryzoni lub podłoża z wiór drewnianych. Jeśli w mieszkaniu palony jest tytoń lub jeżeli często smażymy potrawy w tłuszczu, oddychanie oparami jest dla nas bardzo niezdrowe, a także zwyczajnie nieprzyjemne z powodu brzydkiego zapachu. Samo wietrzenie pomieszczeń pomaga tylko pozornie, ponieważ wraz z pozornie czystym powietrzem z zewnątrz do mieszkania dostają się spaliny, smog i kolejne zanieczyszczenia, takie jak szkodliwe pyły PM 1,0, PM 2,5 oraz PM 10. Jak wyjść z błędnego koła i zapewnić sobie oraz bliskim czyste powietrze do swobodnego oddychania? Z pomocą przyjdzie dobry oczyszczacz powietrza. Filtr powietrza do domu umożliwia oczyszczanie powietrza z wymienionych wcześniej substancji, nie pozwalając na to, by dostawały się one do naszych płuc.

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Filtr powietrza do domu powinien mieć parametry odpowiednie do typu przestrzeni, w jakiej ma pracować. Inny oczyszczacz wybierzemy do małego pomieszczenia, inny do dużego salonu lub biura. Warto wybrać jak najlepszy oczyszczacz powietrza dostosowany do ilości metrów kwadratowych przestrzeni lub o mocy nieco większej niż najmniejszy pokój, w którym oczyszczanie powietrza będzie potrzebne – w innym wypadku urządzenie nie będzie spełniało swojej funkcji. Nowoczesne oczyszczacze powietrza Samsung mają trzy filtry: wstępny, węglowy oraz HEPA. Tak skonstruowany, dobry oczyszczacz powietrza pomoże w usunięciu z naszego otoczenia kurzu, włosów i sierści zwierząt, zneutralizuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje unoszące się w powietrzu, a także zapewni nam zdrowie i dobre samopoczucie, eliminując wpływ pyłów, bakterii, pleśni i grzybów na nasz organizm.

Najlepszy oczyszczacz powietrza do naszego domu powinien być łatwy w przenoszeniu do poszczególnych pomieszczeń. Warto również zwrócić uwagę na głośność, z jaką urządzenie pracuje, zwłaszcza jeśli planujemy używać go także podczas snu lub w pokoju dziecka. Dobry filtr powietrza do domu powinien pracować cicho, wydajnie i sprawnie. Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu zapewnia swobodne oddychanie, spokojny sen, zmniejsza także objawy alergii i astmy. Filtr powietrza do domu to inwestycja na długie lata, warto wybrać najlepszy model urządzenia, odpowiadający naszym potrzebom. Wydatek szybko zwróci się w postaci możliwości swobodnego oddychania, poprawy jakości życia i ogólnego stanu zdrowia. Włącz czyste powietrze w swoim domu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here