ortokorekcja

Ortokorekcja to niechirurgiczna metoda korekcji wzroku, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Na rozwiązanie to decydują się osoby zmęczone noszeniem okularów w ciągu dnia, u których wada wzroku nie jest zbyt duża. To nowość w naszym kraju, która zdobywa zaufanie szerokiego grona klientów – głównie dzięki doskonałym efektom i wygodnej formie. Czym jest ortokorekcja i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest ortokorekcja?

Ortokorekcja Warszawa to nowatorki sposób, która pozwala korygować astygmatyzm oraz krótkowzroczność. Polecany jest u osób, których wada nie jest większa niż – 6,00 oraz nie przekracza + 1,75. Na czym polega? Opiera się na stosowaniu specjalnie zaprojektowanych soczewek, których celem jest zmienianie krzywizny soczewki. Zakłada się je na noc, dzięki czemu następnego dnia nie ma potrzeby zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Ta metoda jest w pełni bezpieczna oraz nie niesie za sobą żadnych efektów ubocznych. Po zaprzestaniu noszenia soczewek, rogówka powraca do swojego kształtu. Ortokorekcja stosowana jest zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Jej zaletą jest wysoka skuteczność oraz łatwa dostępność. Pozwala spowolnić i niekiedy zatrzymać postępowanie wady, jednocześnie podnosząc komfort życia osobom, które nie przepadają za noszeniem okularów. Komu jeszcze polecana jest ortokorekcja? Każdemu, kto nie kwalifikuje się na laserową korekcję wzroku lub nie może pozwolić sobie na ten zabieg – na przykład ze względów finansowych lub z powodu strachu przed operacją.

Ortokorekcja – co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Chociaż ortokorekcja to bezpieczna metoda, istnieją sytuacje, w których się nie sprawdzi – między innymi u osób, które mają stany zapalne powiek, urazy spojówki lub rogówki czy też doszło u nich do zmian zwyrodnieniowych gałki ocznej. Przeciwwskazaniem są także choroby takie jak jaskra czy zaćma. Aby rozpocząć swoją przygodę z ortokorekcją należy udać się do specjalisty na pierwszą wizytę – okulisty lub optometrysty.  Przeprowadzi on szczegółowe badanie wzroku, a następnie oceni czy w danym przypadku możliwe jest korzystanie z tej metody korekcji. Jeżeli tak – zaproponuje najlepsze rozwiązanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz udzieli niezbędnych wskazówek, co do ich stosowania. Podczas wizyty można też przetestować zdejmowanie i zakładanie soczewek – niektóre modele zdejmuje się za pomocą przyssawek. Zazwyczaj mają one służyć przez kilka lat, dlatego warto o nie starannie dbać oraz przestrzegać wszystkich zasad podczas ich użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here