Bezpieczne zakupy w internecie

Zakupy przez Internet stają się już codziennością dla dużej grupy naszych rodaków. Nic dziwnego, są wygodne i praktyczne. Chętnie decydują się na takie rozwiązanie osoby niezależnie od wieku. Jednak ich popularność wykorzystują nie tylko klienci, którzy szukają komfortowych sposobów na zrobienie zakupów, ale też przestępcy internetowi. Dowiedz się, jak się chronić przed cyberprzestępczością oraz gdzie możesz zrobić bezpieczne zakupy.

Czym jest cyberprzestępczość?

Cyberprzestępczość to stosunkowo nowe pojęcie, które stało się popularne wraz z dostępem większej liczby osób do Internetu. Jest to zbiorczy termin, który dotyczy przestępstw odbywających się za pomocą komputerów, które mają miejsce w Internecie. Przebiegłe osoby stosują różne narzędzia oraz metody, aby osiągnąć swoje cele – między innymi wyłudzanie danych, czyli tzw. phishing, wirusy, socjotechniki czy wadliwe oprogramowania. Celem przestępców internetowych jest kradzież danych osobowych lub pozbawienie ofiary środków finansowych, znajdujących się na koncie bankowym. Cyberprzestępstwa stanowią obecnie większe zagrożenie niż kiedykolwiek, między innymi dlatego, że każdy z nas ma dostęp do Internetu – za pośrednictwem laptopa, tabletu czy po prostu telefonu komórkowego. Coraz bardziej zaawansowane stają się też techniki przestępców – niekiedy ofiara nawet nie zdaje sobie sprawę, że na jej komputerze zostało zainstalowane szkodliwe oprogramowanie. Czy to oznacza, że najlepiej zrezygnować z zakupów internetowych? Oczywiście, że nie! Wystarczy jedynie trzymać się kilku prostych zasad.

Bezpieczne zakupy – co musisz o nich wiedzieć?

Zakupy internetowe to nasza przyszłość. Coraz więcej sklepów rezygnuje z placówek stacjonarnych i przenosi się do Internetu – mogą w ten sposób obniżyć stałe koszty i sprzedawać swoje produkty w o wiele przystępniejszych cenach. Rezygnując z tego rozwiązania, możesz pozbawić się dostępu do zróżnicowanej oferty produktów w dobrych cenach. Zamiast wycofywać się z tego sposobu robienia zakupów, warto pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących bezpieczeństwa. Przede wszystkim, postaw tylko na sprawdzone sklepy internetowe, które cieszą się dobrą opinią. Przykładem może być sklep wielobranżowy https://tanie-zakupy.pl/, w którym znajdziesz szeroki wybór produktów dostępnych w przystępnych cenach. Jego oferta jest naprawdę zróżnicowana – od elektroniki, poprzez materiały higieniczne, biurowe, ogrodowe czy turystyczne, aż po kosmetyki oraz akcesoria modowe. Jego atutem jest nie tylko bezpieczeństwo, ale też łatwa obsługa oraz krótki czas oczekiwania na przesyłkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here