Złe cechy

Lenistwo, wygodnictwo, cwaniactwo, naiwność – to jedne z głównych przymiotników, jakie można podpiąć do osób, które w życiu ciągle szukają drogi na skróty i to często kosztem innych osób.

Sprawa ta w dużej mierze tyczy się pieniędzy – a dokładniej tego jak te pieniądze zdobyć w sposób łatwy, szybki, nie wymagający ciężkiej pracy ani rozległej wiedzy.
Zadanie trudne, Ci co wiedzą ile kosztuje pracy i wysiłku osiągnięcie sukcesu doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Ci co nie wiedza próbują kombinować na różne sposoby.
Często zaczyna się od różnych gier losowych typu wysyłanie wiadomości esemes do radia, żeby wygrać jakiś konkurs. W końcu na antenach wielkich stacji, codziennie słychać jak jedna lub nawet kilka osób wygrywają mniejsze lub większe sumy pieniędzy.
Inną formą może być kupowanie zdrapek, za które można zgarnąć nagrody, jeżeli uda się zdrapać z karty odpowiednią kombinację. Jest jeszcze słynna loteria Lotto. Prawdopodobieństwo wygrania w Lotto obliczane jest często dla przykładu w szkole na zajęciach matematyki, przy okazji działu „kombinatoryka i prawdopodobieństwo” – jest ono bardzo niskie, większe szanse ma człowiek na udział w wypadku samochodowym danego dnia.
Wszystkie te rzeczy są swego rodzaju odmianą hazardu i potrafią uzależnić, więc nie warto z nimi nawet zaczynać, tym bardziej jeżeli dany człowiek jest osobą podatną na rożnego rodzaju nałogi.

Każdy w końcu się orientuje, że wygranie losu na loterii graniczy z cudem (chyba, że komuś się udało, wtedy nie pozostaje nic poza pogratulowaniem tego, że jest się w czepku urodzonym) i zaczyna szukać innego rozwiązania.
Łatwa i dobrze płatna praca , nie wymagająca wysiłku jest ciężka do odnalezienia. Ale przecież żyjemy w czasach internetu, a w internecie powinno być wszystko.

Tak ludzie stawiają pierwsze kroki na drodze do tego by zostać oszukanym przez innych, większych cwaniaków. Praca jaka jest szukana przez internet przez tego typu osoby, to najczęściej taka, która pozwoli dzięki kilku kliknięciom zarobić przy komputerze fajną sumkę pieniędzy.
I takie rzeczy obiecuje wiele portali czy „pracodawców” zachęcając słowami „zarabiaj w domu”, „Dobrze płatna praca przez Internet dla Ciebie” i tym podobne.
Często takie wyszukiwania w Internecie prowadzą do portali, które obiecują świetne zarobi za na przykład wypełnianie ankiet.

Żeby zacząć wypełniać takie ankiety należy podać wiele danych dotyczących Ciebie i Twojego otoczenia a czasem nawet rodziny. Jest to bardzo prosty sposób na sprzedanie za nic informacji o sobie,a prywatność powinniśmy szanować. Oczywiście nawet podanie wszystkich danych żadnego efektu nie wywoła. Być może na podany adres email przy logowaniu, przyjdą czasem powiadomienia, że czeka na Ciebie ankieta do wypełnienia, ale często wypełnianie takiej ankiety kończy się tym, że okazuje się iż Twoja osoba nie jest odpowiednia do tej ankiety lub, że lista osób została już wybrana. Tak czy inaczej nazbieranie odpowiedniej ilości punktów, aby móc cokolwiek wypłacić lub skorzystać z jakiejś zniżki jest praktycznie nieosiągalna.

Internetowe poszukiwania mogą dalej zaprowadzić do zainteresowania niegdyś bardzo popularną pracą chałupniczą.
Praca chałupnicza wiąże się z takimi domowymi zajęciami jak skręcanie długopisów, składanie pudełek lub podobnych ręcznych robótek.
W Internecie krąży wiele ofert takiej pracy, lecz większość z nich to zwykłe oszustwa. Ludzie często nabierają się na to, że najpierw trzeba opłacić drobną sumę za przesłanie kurierem czy pocztą materiałów (na przykład części od długopisów) potrzebnych do wykonania pracy, a po jej wykonaniu i sprawdzeniu poprawności zestawu, zostanie wypłacone wynagrodzenie. Jak na taką pracę, całkiem fajne wynagrodzenie, ale z daleka czuć tutaj podstęp, który niestety nie każdy jest w stanie wyczuć.

Długa droga prowadzi do jednego, oczywistego już na samym początku wnioski – jeżeli chce się zarabiać pieniądze, należy znaleźć uczciwą pracę. Do tego potrzebna jest siła i sprawność fizyczna lub odpowiednie wykształcenie, którego zdobycie takie wymaga włożenia siły, tylko nie fizycznej a umysłowej.

Oczywiście to, że w Internecie jest wiele oszustw nie oznacza, że nie można znaleźć sposobu na dorabianie przez Internet. Z naciskiem na słowo „dorabianie”. Nic nie ma za darmo, więc jednym z takich sposobów jest sprzedawanie praw autorskich do napisanych przez siebie tekstów. Ludzi zarabiających w taki sposób określa się jako „copywriter”. Dla bezpieczeństwa jeżeli chodzi o sprawy urzędu skarbowego i tym podobne, warto korzystać z platform, które pośredniczą między zleceniodawcą a zleceniobiorcą.
Mając swoją pracę i jedynie dorabiają na pisaniu tekstów nie zarobi się wielkich pieniędzy, ale zawsze może to być dodatkowa gotówka na wyjście na miasto.

Lenistwo i temu podobne cechy nie pomogą w osiągnięciu sukcesu zawodowego w życiu. W ogóle ciężko żeby takie cechy pomogły, raczej potrafią tylko szkodzić i warto nad nimi pracować. W końcu życie jest jedno, trzeba przeżyć je jak najlepiej się da by nic nie żałować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here