klawiatura

Choć dla laika na pierwszy rzut oka wszystkie klawiatury mogą wydawać się podobne, to w rzeczywistości istnieje wiele różnorodnych typów, z których każdy oferuje unikalne cechy i korzyści. Właśnie dlatego przygotowaliśmy przewodnik, w którym odkryjesz, jak różnią się od siebie poszczególne typy klawiatur. Wskażemy Ci, co sprawia, że jedne są idealne do grania, inne do pisania tekstów, a jeszcze inne do pracy biurowej. Dzięki naszemu tekstowi dowiesz się, jak dokonać najlepszego wyboru, dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Klawiatury mechaniczne

Klawiatura mechaniczna to zdecydowanie najpopularniejszy typ klawiatury, wśród graczy i entuzjastów technologii. Nic jednak dziwnego, że w tym środowisku zdobyły takie potężne grono wyznawców. Ich kluczową cechą są mechaniczne przełączniki, które zapewniają lepszą precyzję i wytrzymałość w porównaniu z klawiaturami membranowymi, o których opowiemy później.

Dostępne na rynku klawiatury, oferują różne poziomy twardości, szybkości reakcji, a nawet poziomu dźwięku podczas naciskania klawiszy. Nic więc dziwnego, że zawodowi gracze, jak i amatorzy walki w wirtualnym świecie wolą zainwestować właśnie w taki rodzaj klawiszy. Potrzebujesz podobnego rozwiązania? Zobacz, jak prezentuje się np. klawiatura Endorfy – rozważ ją, gdy potrzebujesz sprzętu odpowiedniego do najbardziej dynamicznych rozgrywek.

Klawiatura membranowa

Klawiatury membranowe (a w tym także i nożycowe) to najbardziej powszechny rodzaj klawiatury, który można znaleźć na rynku. Ich konstrukcja, zwana również foliową, opiera się na dociśnięciu do danego przycisku, okrągłego gumowego zakończenia, znajdującego się nad nim na membranie, która to w efekcie reaguje na nacisk klawisza. Rozważając klawiaturę membranową, weź pod uwagę, że ten typ akcesorium działa dość cicho i mają one stosunkowo niski profil, co sprawia, że są doskonałe do codziennego użytku w biurze czy szkole.

typy klawiatur

Jednakże klawiatury membranowe mogą być mniej precyzyjne i mniej wytrzymałe niż ich mechaniczne odpowiedniki. Jeśli jesteś graczem, a koniecznie chcesz mieć w swoim arsenale klawiaturę membranową, klawiatura HyperX może być rozwiązaniem skrojonym specjalnie dla Ciebie. Szukasz ewentualnej alternatywy? Możesz zobaczyć, jak prezentuje się klawiatura Genesis.

Klawiatura motylkowa

Klawiatury motylkowe to rodzaj klawiatur stosowanych w niektórych modelach laptopów, w tym w produktach marki Apple. Nazwa „motylkowa” pochodzi od kształtu metalowych „motylków”, które są umieszczone pod każdym klawiszem. Te metalowe mechanizmy miały na celu zapewnienie stabilności i równomiernego nacisku na klawisze, co miało poprawić komfort pisania.

Osoby, które na co dzień operują słowem pisanym, przyznają producentom popularnych jabłuszek rację, jednak w innych grupach wiekowych czy demograficznych, klawiatury motylkowe spotkały się z wieloma negatywnymi ze względu na ich niekonwencjonalny design i dość ograniczoną trwałość.

Hybrydowe klawiatury

Klawiatury hybrydowe to połączenie najlepszych cech modeli membranowych i mechanicznych. Mają one na celu zapewnienie szybkiej reakcji przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania i wytrzymałości. Sposób jej działania jest prosty – działa w związku ze stykaniem się gumowej wypustki na membranie, dotykając mechanizmu przełącznika mechanicznego.

Klawiatura przewodowa czy bezprzewodowa?

Na koniec tego tekstu mamy dla Ciebie jeszcze jedną podpowiedź na pytanie, które na pewno pojawiło się w Twojej głowie. Który z rodzajów klawiatury będzie lepszy? Na plus klawiatury bezprzewodowej przemawia, że zapewnia większą mobilność i pomaga utrzymać pokój w estetycznym porządku. Z drugiej jednak strony, to właśnie w przypadku klawiatur przewodowych możesz liczyć, że ominą Cię niespodzianki powstałe w wyniku błędów przesyłania danych.

Wierzymy, że nasz tekst pomoże Ci w wyborze odpowiedniej klawiatury, takiej, która spełni wszystkie oczekiwania.

 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here