Toner do Brother DCP 1512E

W biurach największą popularnością cieszą się drukarki laserowe. Działają szybko, a przy tym są wydajniejsze od atramentowych. Dzięki temu rzadziej trzeba kupować do nich materiały eksploatacyjne, które są dość drogie. Oceniamy, jak wygląda stosunek ceny do wydajności, jeśli chodzi o toner do Brother DCP 1512E!

To niewielkie, monochromatyczne urządzenie świetnie sprawdza się w mniejszych firmach i biurach. Idealnie nadaje się do drukowania dziesiątek stron dokumentów dziennie. Czy jednak taki sprzęt jest korzystny w utrzymaniu? Sprawdziliśmy, ile kosztuje toner do Brother DCP 1512E!

Toner do Brother DCP 1512E – cena i rodzaje

Toner do Brother DCP 1512E jest dostępny jedynie w wersji czarnej, ponieważ ten model urządzenia jest dostosowany do druku monochromatycznego. Na stronie producenta można znaleźć informację, że kompatybilną częścią wymienną jest wkład TN-1030, o wydajności 1000 stron. Jego cena to ok. 170 zł. Koszt wydruku to wtedy ok. 17 gr za stronę. Jest to dość sporo w porównaniu np. z punktami ksero, w których za taką usługę płaci się 10 gr za wydruk albo i nawet mniej.

Według badań sondażowych, w polskich firmach jeden pracownik średnio drukuje ok. 20 stron dziennie. Przyjmując taką zależność, po ok. 50 dniach pracy konieczna okaże się wymiana tonera do Brother DCP 1512E. Z obliczeń wynika, że wkład ten należałoby dokupić aż 7 razy w ciągu roku. Daje to wydatek rzędu 1190 zł, za jednego pracownika! Po pomnożeniu tej sumy przez liczbę zatrudnionych osób otrzyma się dość wysokie koszty. Do nich trzeba też doliczyć wydatki na papier, ewentualne serwisowanie sprzętu, wymianę bębna światłoczułego oraz rachunki za prąd. Na szczęście istnieją sposoby na ograniczenie wydatków na materiały eksploatacyjne!

Jak zaoszczędzić na zakupie tonera do Brother DCP 1512E?

By zmniejszyć firmowe wydatki na drukarki nie trzeba wcale rezygnować z papierowych wersji dokumentów. Często jest to po prostu niemożliwe – masę pism nadal trzeba mimo wszystko przygotowywać w takiej formie. Najlepiej jest po prostu kupować toner do Brother DCP 1512E taniej. Najwięcej płaci się za nie w oficjalnych miejscach dystrybucji. Firma Brother nie prowadzi sprzedaży swoich produktów online, tylko odsyła od razu do salonów, z którymi współpracuje. Takie miejsca doliczają do wartości tonera marżę itp., dlatego naturalnie podnoszą jego cenę. Mniej zapłaci się w punktach oferujących sprzedaż hurtową. W ten sposób można zaoszczędzić średnio od kilku do kilkunastu złotych na sztuce.

Jeszcze lepiej kalkuluje się kupno tonera do Brother DCP 1512E w tzw. wersji zamiennej. Są to produkty idealnie dopasowane do tego modelu drukarki. W sprzedaży znaleźć można warianty z wydajnością 1000 stron, w wersji podstawowej lub Economy (z nieco mniejszą jakością wydruku, ale jeszcze niższą ceną). W ten sposób można zapłacić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych mniej! Takie wkłady, jeśli są kupione w sprawdzonym miejscu, nie sprawiają żadnych kłopotów.

Skąd zamówić toner do Brother 1512E?

Odpowiedni toner do Brother 1512E w korzystnej cenie najszybciej można znaleźć w Internecie. Od paru lat działa kilka sprawdzonych serwisów specjalizujących się w sprzedaży artykułów tego typu, jak np. www.tonerpartner.pl. Oferta zwiera zarówno oryginalne wkłady oraz bębny po hurtowych stawkach, jak i świetniej jakości tonery zamienne. Płacąc nawet trzykrotnie mniej znacznie odciążysz budżet firmy. To ogromna różnica przeznaczać ok. 1200 zł a 350 zł rocznie na kupno tonera do Brother 1512E za jednego pracownika. Decydując się na regularne dostawy można dodatkowo zapisać się do korzystnego programu lojalnościowego, gwarantującego rozmaite promocje, zniżki oraz rabaty.

Toner do Brother 1512E jest dość kosztowny, ale korzystając z niego wcale nie trzeba narażać się na duże wydatki. Przeanalizuj jak poszczególne alternatywy mogą odciążyć budżet Twojej firmy. Przekonaj się, ile Ci się uda zaoszczędzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here