Szybkie projektowanie taśmy pakowej z nadrukiem w praktyce

Taśma pakowa z firmowym nadrukiem to jedno z najlepszych narzędzi marketingowych dla każdej biznesu, który chce wyróżnić się na rynku i zwiększyć swoją rozpoznawalność. Dzięki takiemu narzędziu, jak kreator dostępny na stronie internetowej TCM Service, klienci mogą samodzielnie zaprojektować taśmy z nadrukiem, dostosowując je do swoich potrzeb. W tym artykule przedstawimy, jak szybko i łatwo można zaprojektować taśmy pakowe z nadrukiem przy użyciu naszego kreatora.

Projektowanie taśmy z własnym nadrukiem krok po kroku

Proces projektowania taśmy z nadrukiem z TCM Service jest prosty i intuicyjny. W jego trakcie możemy zdecydować o takich parametrach taśmy jak:

  1. Jej typ. Do wyboru są cztery typy – taśma papierowa, PP, czyli wykonana z polipropylenu, oraz PVC, czyli wykonana z polichlorku winylu oraz S-PVC.
  2. Rodzaj kleju, którym taśma będzie powleczona. Typ wybranego wyżej materiału ma bezpośrednie przełożenie na rodzaj kleju, jaki możesz wybrać w tym etapie. Dla taśm PP wybór klejów jest szerszy (Hot-Melt, Super Hot-Melt, Extra Hot-Melt i Solvent). W przypadku innych taśm dostępny jest klej na bazie kauczuku naturalnego, który m.in. doskonale przywiera do syntetycznych powierzchni.
  3. Liczbę kolorów nadruku – oferujemy nadruki w jednym, dwóch lub w trzech kolorach. Wybrać możemy także kolor samej taśmy, czyli bazę dla nadruku. Do wyboru są kolory: transparentny, brązowy oraz biały. W projekcie warto wziąć pod uwagę, aby baza sprawiła, żeby nadruk był jak najlepiej widoczny i czytelny.
  4. Wymiary taśmy, czyli jej szerokość (48 do 75 mm), Długość pojedynczej taśmy (od 54 do 132 m) oraz długość nadruku (od 150,7 do 395,6 mm).
  5. Liczba rolek taśmy w ramach zamówienia.

Sam projekt nadruku może być stworzony bezpośrednio w kreatorze, w którym można wybrać także gotowe szablony. Ponadto kreator umożliwia wygrywanie własnych plików graficznych (w formatach .svg, .png, .jpg, .jpeg, .psd, .pdf i .eps) lub wybór wcześniej przygotowanych ikon i znaków. Poza tym kreator pozwala na umieszczenie napisów.

Po ukończeniu projektu taśmy z nadrukiem klient może poznać szacowany koszt zamówienia. W chwili złożenia zamówienia informujemy, jak długo potrwa jego realizacja, która jest zależna m.in. od liczby rolek, którą oczekuje klient. Szybkie projektowanie w TCM Service umożliwia firmom zakup praktycznych i estetycznych taśm pakowych z nadrukiem o wysokiej jakości w krótkim czasie.

Dlaczego warto?

Podstawową rolą taśm z nadrukiem firmowym jest zabezpieczanie paczek, kartonów i innych pojemników, do których trafiają produkty. To jednak oczywistość. Firmy powinny zwracać uwagę na to, jakich taśm używają – nie tylko pod względem ich charakterystyki, wytrzymałości, itp. Taśmy są nośnikiem informacji o zawartości danego opakowania oraz są ciekawych elementem marketingu. Obecność tysięcy podmiotów, które walczą o uwagę konsumenta, nikt nie może pozostać w tyle. Dlatego tak ważna jest walka o rozpoznawalność, nawet w przypadku pakowania. Taśmy z nadrukiem (logo firmy, jej hasło lub inny komunikat) są więc dopełnieniem obsługi klienta, której nie może ich zabraknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here