Samochód w abonamencie

Stoisz przed ważną decyzją dotyczącą kupna swojego pierwszego samochodu? A może z jakichś przyczyn zostałeś na dłużej bez auta – na przykład z powodu szkody całkowitej lub kradzieży? W takim razie zainteresuje Cię stosunkowo nowe rozwiązanie, które dostępne jest w naszym kraju – auto na abonament. Na czym ono polega i czy jest godne uwagi?

Samochód w abonamencie

Osoby, które pragną mieć swój własny samochód, stoją przed dużym wyzwaniem. Wiele osób rozważa opcję kupna używanego samochodu, inne chciałby jeździć nowym autem, ale obawiają się wziąć na siebie wieloletnie zobowiązania. Każdy, kto chociaż raz próbował kupić samochód używany wie, jak wymagające jest takie poszukiwanie – wiele sprzedawców ukrywa poważne usterki i nie wyjawia całej prawdy o stanie technicznym. W rezultacie, zamiast oszczędzić, już kilka dni po dokonaniu zakupu trzeba oddawać auto do mechanika. Natomiast auta nowe – nie dość, że ich zakup potrafi znacząco obciążyć domowy budżet, a czasami jest wręcz niemożliwy, to z każdym rokiem tracą na wartości.

Jeżeli stoisz przed takimi dylematami – które z resztą nie są obce wielu ludziom, to z pewnością zainteresuje Cię nowoczesna alternatywa dla kupna pojazdu – samochód w abonamencie. Abonament nie jest dla nas rzeczą nową – taka miesięczna opłata pozwala na korzystanie z wielu usług, najczęściej jest to telefon, Internet czy telewizja. Na podobnych zasadach można cieszyć się z posiadania auta, jednocześnie bez brania na siebie odpowiedzialności i zobowiązań na wiele lat oraz wydawania jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Umowy takie zazwyczaj zawierane są na okres 12 miesięcy, chociaż niektóre renomowane firmy, na przykład Carberry pozwalają na zakończenie umowy w pakiecie Flex już po 6 miesiącach.

Zalety posiadania samochodu w abonamencie

Zdecydowanie się na samochód w abonamencie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Wynajęcie auta jest łatwe i nie wymaga wielu formalności. Najczęściej ogranicza się do wyboru konkretnego samochodu i pakietu – od tego głównie zależy miesięczna opłata, a następnie podpisania umowy i dokonania opłaty wstępnej. Samochód zazwyczaj odbiera się już po kilku dniach i można cieszyć się jego sprawnym i bezawaryjnym korzystaniem. Zaletą tego rozwiązania jest również wygoda – wszystkie formalności związane nie tylko z wynajęciem, ubezpieczeniem i oponami, ale też serwisem i przeglądami wliczone są w miesięczną opłatę. Użytkownicy mają więc spokojną głowę – a nawet w przypadku awarii, mogą liczyć na auto zastępcze, które być może jest im niezbędne do kontynuowania pracy. To ciekawa alternatywa dla każdego, kto myśli o zakupie auta, ale nie jest pewien swojej decyzji. Decydując się na wynajem długo terminowy, możne „przetestować” model auta, który mu się podoba, a następnie podjąć decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here