Rozbudowane i profesjonalne prezentacje w Microsoft PowerPoint

Prezentacja multimedialna jest pokazem lub wykładem prowadzonym przy użyciu opracowanych komputerowo elementów multimedialnych, do których zaliczane są animacje, rysunki czy też zdjęcia. Celem multimedialnych prezentacji jest przekazanie wiedzy oraz dużej ilości informacji w możliwie jak najatrakcyjniejszy sposób. Bardzo często są one przeprowadzane przez firmy na wszelkiego rodzaju szkoleniach, konferencjach i zebraniach.

Dostosowanie prezentacji do konkretnego wydarzenia

Każda prezentacja multimedialna musi być na swój sposób wyjątkowa i oferować jasny przekaz. Najważniejsza jest koncepcja i scenariusz prezentacji. Aby zainteresować uczestników pokazu należy dopasować ilości tekstu na poszczególnych slajdach, zastosować odpowiednią kolorystykę, dopasować efekty dźwiękowe i zapewnić płynność całej prezentacji. W tym celu koniecznym jest przeprowadzenie wstępnej prezentacji przed samym sobą lub członkiem rodziny, aby dopasować tempo pokazu do własnych wypowiedzi i wyeliminować tym samym wszystkie błędy.

Wciągająca prezentacja pozwoli uczestnikom skupić się wyłącznie na temacie spotkania i tym samym wynieść z niego możliwie jak największą ilość istotnych informacji. Profesjonalna i rozbudowana prezentacja musi obfitować w grafiki, które będą stanowić jasny przekaz na dany temat i stanowić spójną całość z tekstem zamieszczonym na slajdach. Niezmiernie istotne jest dobre dopasowanie muzyki i efektów dźwiękowych oraz zastosowanie animowanych grafik oraz tekstów, które będą uatrakcyjniać cały pokaz i wprowadzać dodatkowe zainteresowanie wśród widzów.

Microsoft PowerPoint umożliwia przeprowadzanie prezentacji na kilku monitorach jednocześnie, włączanie do pokazu obiektów w formacie Flash oraz plików Pdf, dodawanie obiektów SmartArt, wprowadzanie przezroczystości czy też efektu rozmytego obrazu.

PowerPoint

Szkolenie z Microsoft PowerPoint podniesie jakość przeprowadzanych prezentacji

Przeprowadzenie profesjonalnej prezentacji multimedialnej nie jest rzeczą łatwą, szczególnie kiedy weźmie się pod uwagę dużą liczbę uczestników spotkania, których oczy skierowane są na osobę prowadzącą oraz jej dzieło. Szkolenie z PowerPointa pozwoli zapoznać się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje to narzędzie i nabrać pewności siebie podczas przedstawiania swojej prezentacji multimedialnej innym pracownikom. Inne szkolenia z pakietu Office pozwalają poznać możliwości pozostałych programów (Excel, Word), które również są kompatybilne z PowerPointem i bardzo pomocne w tworzeniu prezentacji multimedialnych.

Firma, dzięki której mamy nauczyć się korzystania z możliwości danego programu powinna przeprowadzać szkolenia w zakresie podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. OpenMind organizuje cyklicznie szkolenia m. in. w takich miastach jak Poznań. Można się na nich nauczyć praktycznych zasad przeprowadzania prezentacji, technik angażowania uczestników, a także zasad emisji głosu, dzięki którym zainteresujemy naszych słuchaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here