Rejestracja na studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Osoby, które chcą rozpocząć studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, mogą w łatwy i szybki sposób zarejestrować się na wybrany przez siebie kierunek. Co ważne, cały proces rekrutacji można przejść online.

Co jest potrzebne, by móc aplikować na studia w DSW?

Aby zostać studentem Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na studiach I stopnia konieczne jest ukończenie szkoły średniej, zdanie matury oraz odebranie świadectwa dojrzałości. Osoba, która spełnia te warunki, może wziąć udział w rekrutacji. Z kolei osoby, które chcą aplikować na studia II stopnia, muszą mieć ukończone studia I stopnia lub studia jednolite magisterskie.

Rekrutacja z Kontem Kandydata

Osoby, które chcą wziąć udział w rejestracji odbywającej się całkowicie online, muszą założyć Konto Kandydata.  Aby móc to zrobić, powinny – z listy kierunków w DSW – wybrać ten, który ich interesuje, przejść do zapisów online, a następnie – wybrać opcję „Załóż konto” (znajdującą się w prawym górnym rogu).

Oprócz wyboru kierunku studiów i uzupełnienia formularza rekrutacyjnego z danymi osobowymi, kandydat musi również zadeklarować poziom znajomości języka obcego (angielskiego lub niemieckiego).

Konieczne dostarczenie odpowiednich dokumentów

Kolejnym krokiem jest skompletowanie i dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów (ich wykaz można znaleźć na Koncie Kandydata). Co ważne – można to zrobić online, bez konieczności dojazdu do siedziby uczelni. Kandydat ma na to 7 dni. Uwaga – dokumenty powinny być podpisane.

Rekrutacja bez Konta Kandydata

Zakładanie Konta Kandydata nie jest jednak obligatoryjne. Osoby, które wolą wziąć udział w rekrutacji bez konieczności zakładania konta, wybierają interesujący ich kierunek na stronie internetowej i wypełniają formularz. Uczelnia wyśle wtedy na podany adres e-mail wszystkie niezbędne dokumenty. Kandydat powinien je wydrukować, wypełnić i podpisać, a następnie dostarczyć do Biura Rekrutacji w ciągu 7 dni.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji na studia w DSW można znaleźć na stronie https://www.dsw.edu.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/zasady-rekrutacji.

Warto też pamiętać, że o przyjęciu na studia w DSW decyduje kolejność zgłoszeń – dlatego warto się pospieszyć.

Dokumenty w okresie rekrutacji zimowej można składać w terminie podstawowym od 01.12.2021r. do 15.03.2022 r. oraz uzupełniającym od 16.03.2022 do 28.03.2022.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here