Praca informatyka

Informatyka to coś, co nas pasjonowało od wielu lat. Gdybyśmy mogli, to tylko na tym spędzalibyśmy całe dnie. Jednak co stoi na przeszkodzie, by tak naprawdę się stało. W końcu informatycy są bardzo potrzebni na rynku. Niemal nie ma miejsca, gdzie nie znalazłaby się dla nich praca. No może na polu rolnika, ale tam też kiedyś się zjawią. Jestem tego pewny. W takim razie sądzę, że powinniśmy poszukać czegoś takiego jak praca informatyka / telekomunikacja. W końcu będzie to dla nas prawdziwe spełnienie marzeń. W takim razie przejrzyjmy oferty na rynku. Jest ich naprawdę sporo, więc najpierw powinniśmy się sami zastanowić, na czym się najlepiej znamy i co chcielibyśmy naprawdę robić. W końcu nie możemy być odpowiedzialni za wszystko. Co powiemy na przykład na projektowanie stron internetowych. Wtedy nawet możemy założyć własny biznes i oferować tego typu usługę różnych firmom, czy osobom prywatnym. Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie chciał własną stronę. A wtedy zjawimy się my i mu w tym pomożemy. W takim razie zaczynajmy.

Jednak zanim stworzymy własną firmę, to powinniśmy się zastanowić nad tym, jak się do tego zabrać. W końcu nie można tego zrobić z dnia nadzień. Czeka na nas naprawdę sporo pracy z tym. Jednak nie bójmy się, to nie jest aż tak straszne, jak się może wielu osobom wydawać. Zacznijmy od samego początku i przejdźmy przez poszczególne etapy, a na pewno wszystko będzie tak, jak powinno i nic nas nie przerazi przy tym.

Najważniejsza jest oczywiście dobrze przeprowadzona analiza swot. Dlaczego? Właśnie dlatego, że da nam pewien pogląd na sytuacje na rynku. W końcu musimy wiedzieć, że jest zapotrzebowanie na to, co zamierzamy oferować. Inaczej nie będzie miało sensu wkraczanie na rynek, ponieważ poświęcimy sporo czasu i pieniędzy, a nie będziemy nic z tego mieli. Zastanówmy się nad tym, jakie są nasze słabe strony i silne. Czy może na rynku jest spora konkurencja i trudno będzie się wybić. A może prawie nikogo nie ma, a to oznacza, że z łatwością wejdziemy i na długo się tutaj utrzymamy.

Potem przyjrzyjmy się temu, co zamierzamy dać. Czy ludzie naprawdę tego potrzebują, a może sami potrafią to zrobić i nie będzie im potrzebna nasza pomoc. Może się przecież okazać, że oferujemy coś tak oczywistego, że ludzie nie będą chcieli tego od nas kupować. Programista i jego praca to ważna sprawa i na pewno o wiele chętniej ludzie zlecą nam napisanie odpowiedniej strony internetowej niż sami się za to wezmą. W końcu jest z tym naprawdę sporo pracy, a oni woleliby ten czas poświęcić na ważniejsze sprawy, które dotyczą ich firmy niż na zabawę z tym, by skonstruować odpowiedni kod.

Najgorsze będzie wtedy jak się w czymś pomylą i sami nie będą wiedzieć jak to naprawić. O wiele chętniej naprawdę skorzystają z naszej pomocy. Chociaż będą musieli za nią zapłacić. W każdym razie warto to wszystko dobrze przemyśleć, jeśli nie chcemy popełnić błędu, który może nas całkiem sporo kosztować. W takim razie zróbmy tę analizę i bierzmy się dalej do pracy, bo czeka nas jej sporo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here