Pożyczki oddłużeniowe

Pożyczka oddłużeniowa jest ostatnio jeszcze powszechniej reklamowanym produktem. Tego rodzaju atrakcyjne hasła, mogą zwrócić istotną uwagę osób, jakie nie są już w stanie, z rozmaitych czynników, płacić chwilówek, jakie zaciągnęły, w jednej czy w paru firmach pozabankowych. Będąc w tak kryzysowej sytuacji, właściwie każdy zaczyna poszukiwać pewnego konkretnego rozwiązania kłopotów.

Co to jest pożyczka oddłużeniowa?
Pożyczki oddłużeniowe są w zasadzie podobne do innego produktu bankowego, a mianowicie do kredytów oraz pożyczek konsolidacyjnych. Jednakże ich nazw nie winno stosować się wymiennie, zaraz wytłumaczymy dlaczego. Obecnie skoncentrujemy się jednakże na samych pożyczkach oddłużeniowych.

Dzięki takiej pożyczce możemy uzyskać pieniądze na spłatę własnych obecnych zobowiązań. Jednakże po pierwsze, musimy liczyć się z tym, iż jest to następne zobowiązanie, jakie będziemy musieli zwrócić, i po drugie, wielokrotnie pożyczka ta będzie kosztować nas więcej aniżeli suma aktualnego zadłużenia, jakie już posiadamy! Jednakże decydując się właśnie na taki krok, odsuwamy od siebie ryzyko niebezpieczeństw połączonych z brakiem zapłaty aktualnych długów, jakimi są duże odsetki windykacja, lub także komornik.

Kto proponuje pożyczki oddłużeniowe?
Przeważnie udostępniane są one przez firmy pozabankowe. Wykorzystuje się do nich tożsame reguły, jak w wypadku kredytów konsumenckich, oferowanych przez banki. W związku z tym, instytucje pożyczkowe, jakie ich udzielają, są zobowiązane do przestrzegania pewnych obowiązków, względem własnych pożyczkobiorców. Należy do nich m.in. przekazanie konsumentowi wyraźnych, prostych oraz jasnych informacji, dotyczących pożyczki oddłużeniowej. Również po stronie konsumenta, zostały określone wymogi, jakie powinny zostać wykonane, żeby pożyczka taka doszła do skutku.

Jak działa pożyczka oddłużeniowa?
Celem pożyczki oddłużeniowej, jak sama nazwa pokazuje, jest spłata długów. Będą nią zainteresowane przede wszystkim te osoby, jakie mają niezapłacone, przeterminowane zobowiązania oraz prawdopodobnie już zostały wprowadzone do rejestru dłużników. Tym bardziej, iż zadłużenie wiąże się również z negatywnymi wpisami w BIK oraz w konsekwencji niewielkimi szansami na zdobycie standardowego kredytu konsumenckiego lub kredytu konsolidacyjnego w banku. W dodatku nieuregulowane długi zdecydowanie pomniejszą zdolność kredytową, chociażby gdy taka osoba nie otrzymuje dochodów w najniższym wymiarze.

Pożyczka oddłużeniowa wielokrotnie może być określona pożyczką bez KRD. Pożyczkodawca, decydując się na udzielenie takiej pożyczki, dobrze wie, jaka jest kondycja gospodarcza osoby starającej się o finansowanie, i pomimo tego decyduje się udzielić pożyczki. Co istotne, w praktyce pozabankowej pożyczka oddłużeniowa właściwie nie działa jako osobny produkt w rozumieniu prawa. Jest ona przyznawana na takich samych zasadach jak wszelkie pozostałe (niewątpliwie pominąwszy fakt istnienia zadłużenia) oraz chociaż docelowo winna być przekazana na spłatę zaległości, pożyczkodawca po prostu przelewa użyczoną kwotę na konto konsumenta oraz nie ma żadnej kontroli nad tym, w jaki sposób ostatecznie zostanie wydana.

Oddłużeniowa pożyczka na raty
Jest to niewątpliwie rzadszy rodzaj pożyczki, na jaki właściwie nie ma co liczyć w największych firmach oferujących pożyczek ratalnych. Gdy nie będą to pożyczki, jakie wymagają specjalnego zabezpieczenia (np. poręczenia w Rapida Money), to jedynym sposobem otrzymania pieniędzy na spłatę długów może być pożyczka społecznościowa. Jest ona dostępna między innymi w spółce Fellow Finance. W jaki sposób można na takiej skorzystać?

Jest to pożyczka przyznawana nie przez tę spółkę (udostępnia ona jedynie otoczenie sprzyjające transakcjom pożyczkowym), natomiast przez indywidualnych przedsiębiorców. Dzięki temu nie należy trzymać się określonych wymogów proponowanych przez spółkę. Inwestor, znając zadłużenie wnioskującego o pożyczkę, może i tak zdecydować się na to, aby pożyczki udzielić. Fellow Finance jest tutaj jedynie organizatorem – bierze na siebie wszelkie procedury, udostępnia umowę pożyczkową, dokonuje weryfikacji wnioskodawców oraz ustala odgórne ramy warunków pożyczkowych.

Jakie warunki należy spełnić starając się o pożyczkę oddłużeniową?
Każda firma pożyczkowa ma własną indywidualną wewnętrzną strategię, jaką kieruje się udzielając pożyczki oddłużeniowe. Jednakże zwykle, do tych głównych należą przede wszystkim: właściwy wiek, polskie obywatelstwo, zamieszkanie na obszarze kraju. Jak i sprawy czysto techniczne, takie jak: obecny, polski numer telefonu, konto w banku, jak i e-mail.

Jak odzyskać stabilność finansową?
Pożyczka oddłużeniowa pozwala odzyskać trochę przestrzeni oraz niezależności finansowej, lecz nadal będzie trzeba płacić systematycznie. Nie ma innego rozwiązania ku całkowitej stabilności finansowej jak to, aby regularnie spłacać zobowiązania, aby finalnie nie pozostało z nich nic. W tym celu należy sprawdzić własny budżet domowy oraz sposoby na gromadzenie oszczędności. Chociażby gdy już konkretna osoba wyjdzie z długów musi pamiętać o tym, jak łatwo znów wejść w spiralę zadłużenia oraz unikać wszystkich niepotrzebnych wydatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here