leasing samochodowy

Leasing samochodowy uchodzi za najprostszą formę finansowania zakupu pojazdu dla firm. Jeśli planujesz nabyć auto lub rozwiązanie to interesuje Cię z innych powodów, zapraszamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Leasing – definicja

Leasing samochodowy to umowa między leasingodawcą (podmiotem, który finansuje inwestycję), a korzystającym z pojazdu (leasingobiorcą). Spłacanie należności odbywa się w systemie comiesięcznych rat. Co ważne, leasingobiorca podpisujący umowę nie staje się automatycznie właścicielem auta, a wydzierżawia je do użytku na wskazany w umowie czas.

Wygoda dla każdego

Koncept zakupu nowego auta za pomocą jednorazowej płatności odchodzi do lamusa. Nawet osoby posiadające wystarczające środki zazwyczaj uciekają od takiej formy zamrażania kapitału. Podobną renomę posiadają kredyty oraz inne tego typu rozwiązania. Oprocentowanie takich zobowiązań nie zachęca, a dodatkowo możliwość zaliczenia całej raty do kosztów uzyskania przychodów przez firmę nie istnieje. Mając na uwadze powyższe fakty, leasing jawi się jako wyjątkowo łatwe i wygodne rozwiązanie. Pozwala ono na użytkowanie dowolnego pojazdu, omijając niewygodne zobowiązania kredytowe. Z przyjemnością informujemy więc, że w naszej ofercie leasingowej znajdziesz pełen przekrój modeli MINI oraz MINI Electric.

Jednocześnie dzięki możliwości zaliczenia wartości netto raty do kosztów uzyskania przychodów leasing pozwala znacznie odciążyć budżet. Z tego typu usług finansowych korzysta wiele młodych firm, które w innym przypadku nie mogłyby pozwolić sobie na zakup pojazdu. Oczywiście w dzisiejszych czasach popularność zdobywają również leasingi konsumenckie dedykowane osobom nieposiadającym działalności gospodarczej.

Moc zalet

Ulgi podatkowe przysługujące przedsiębiorcom korzystającym z leasingu naturalnie uchodzą za największą z zalet omawianego rozwiązania. Lista wynikających z niego korzyści jest jednak znacznie dłuższa. Należy wspomnieć w tym miejscu o prostocie i dostępności. Leasing samochodowy można otrzymać relatywnie łatwo. Ilość formalności oraz wymaganych dokumentów nie przytłacza, a zdolność kredytowa klienta nie jest sprawdzana restrykcyjnie. Co więcej, leasing pozwala obniżyć pewne koszty eksploatacji pojazdu. Przede wszystkim zwalnia użytkującego z podatku PCC oraz akcyzy samochodowej. Rata niejednokrotnie obejmuje dodatkowe usługi, takie jak pakiety ubezpieczeń, podstawowe prace serwisowe i tym podobne, za które użytkownik musi zapłacić bez względu na wybraną formę finansowania. Co jakiś czas leasingobiorcy oferują klientom oferty specjalne oraz promocje. Warto więc uważnie obserwować rynek i reagować na jego ukłony w stronę konsumenta.

Nie ulega wątpliwości, że warto zdecydować się na auto w leasingu. Rozwiązanie to jest przyjazne względem użytkownika, nie generuje zbędnego ryzyka oraz ułatwia życie. Jeśli chcesz, aby tak wyglądały Twoje następne inwestycje w pojazdy do zastosowań prywatnych lub firmowych, zapoznaj się z naszą elastyczną ofertą. W razie pytań nie wahaj się i napisz do nas. Z przyjemnością odpowiemy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here