Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – czy to możliwe

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie finansowe, po które sięga coraz większa ilość Polaków. Pomaga on wyjść z trudnej sytuacji finansowej poprzez połączenie kilku różnych zobowiązań w jeden, nowy kredyt. Niestety nie każda osoba, która ma długi, posiada dobrą zdolność kredytową. Nasuwa się więc pytanie, czy konsolidacja w banku jest możliwa bez zdolności kredytowej? Czy osoba zadłużona może szukać pomocy w tradycyjnym banku, czy powinna zgłosić się do firmy pożyczkowej?

Czy można otrzymać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Obecnie oferty banków są bardzo zróżnicowane i potrafią odpowiedzieć na potrzeby praktycznie każdego kredytobiorcy. Możemy otrzymać tam kredyt gotówkowy na dowolny cel lub konsolidacje, która pomaga uporać się z długami. Warunek jest jednak jeden, aby otrzymać kredyt w banku trzeba mieć wystarczającą zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego z nas do spłaty danego kredytu wraz z jego odsetkami w określonym na umowie czasie. Podczas analizy zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę wiele czynników takich jak m.in.: dochody, wiek, wykształcenie i liczba osób na utrzymaniu. Im mniejsza jest nasza zdolność kredytowa na przykład przez zbyt małe zarobki i zbyt dużą ilość zobowiązań finansowych, tym trudniej będzie nam otrzymać kolejny kredyt.

Jeśli chcesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/ zastanów się nad tym, czy możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową. Istnieje wiele skutecznych sposobów, aby to zrobić. Dodatkowo nie czekaj z tą decyzją do ostatniej chwili. Może się okazać, że będzie za późno i każdy bank odmówi Ci udzielenia kredytu przez złą zdolność kredytową. Na konsolidacje w banku warto jest się decydować, w momencie, gdy jeszcze nie dopuściłeś do opóźnień w spłatach rat zobowiązań, ale czujesz, że stanowi to dla Ciebie problem. Konsolidacja w banku bez zdolności kredytowej jest praktycznie niemożliwa. Istnieje jednak alternatywny sposób na to, jak połączyć swoje zobowiązania. Konsolidacji udzielają także firmy pożyczkowe, które nieco łagodniej podchodzą do analizy zdolności kredytowej swoich klientów.

Pożyczka konsolidacyjna – czy warto się na nią zdecydować?

Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, aby otrzymać kredyt w banku? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, pomocy możesz również szukać w firmach pożyczkowych. Konsolidacja w sektorze pozabankowym charakteryzuje się tym, że to firma pożyczkowa ustala warunki udzielania pożyczek. Banki swoje decyzje muszą podejmować w oparciu, o rekomendacje KNF oraz ustawy Prawa bankowego. Wiele firm bardzo liberalnie podchodzi więc do udzielania swoich produktów i brak zdolności kredytowej nie stanowi tam większego problemu.

Warto jednak wiedzieć o tym, że konsolidacja w takim miejscu może być droższa niż w banku. Wpływ na to ma fakt, że firmy pożyczkowe ustalają z reguły wysokie odsetki. Muszą jednak trzymać się ustawy antylichwiarskiej, która w pewien sposób ogranicza wysokość dodatkowych kosztów. Na kredyt w prywatnej firmie pożyczkowej mają szansę osoby, które pracują na inną umowę niż umowa o pracę, mają stosunkowo niskie dochody i nie spełniają wymagań banków. W wielu sytuacjach może się to okazać jedynym wyjściem, aby poradzić sobie, z wciąż narastającymi długami. Przed podpisaniem umowy należy ją jednak dokładnie przeczytać i zastanowić się nad tym, czy będziesz w stanie spłacać raty pożyczki konsolidacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here