faktura

Nowa e-faktura jest wygodna, ma ustrukturyzowany charakter, zapewnia uproszczenia w rozliczaniu obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz zwiększa bezpieczeństwo takich rozliczeń. Skorzystać z Krajowego Systemu e-Faktur możemy już dziś – warto się przystosować, ponieważ niedługo będzie to standard w rozliczeniach. 

Jakie są korzyści Krajowego Systemu e-Faktur?

Każde zmiany niosą za sobą wiele wątpliwości i niepewność. Nowy system będzie na pewno sporym ułatwieniem przede wszystkim dla urzędu skarbowego. Zyska on także większą kontrolę nad wszystkimi dokonywanymi transakcjami i rozliczeniami. Urzędnicy będą mieli natychmiastowy dostęp do bieżących informacji, ponieważ wszystkie dokumenty będą przepływać przez Krajowy System e-Faktur. To znacząco ułatwi i przyspieszy przeprowadzanie kontroli na gruncie VAT, co przełoży się na uszczelnienie podatku i zwiększenie dochodów skarbu państwa.

A na jakie uproszczenia i korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy? Ustawodawca zapewnia, że przystąpienie do Krajowego Systemu e-Faktur pomoże:

  • w uproszczeniu archiwizacji – nie będzie konieczności przechowywania faktur na własną rękę,
  • w zwiększeniu bezpieczeństwa – każde wystawienie faktury będzie rejestrowane i będziemy mieli pewność, że trafiła ona do kontrahenta,
  • w automatyzacji pracy i w zwiększeniu wygody,
  • w skróceniu czasu na formalności,
  • w wyeliminowaniu występowania błędów,
  • w standaryzacji fakturowania – jeden wzór ułatwi wymianę faktur pomiędzy firmami i z księgowością.

Więcej o najistotniejszych kwestiach dotyczących e-faktur oraz KSeF dopwiesz się z artykułu https://www.taxon.pl/e-faktura-koniec-z-papierem-od-2023-roku/.

Koniec z fakturami papierowymi – postaw na aplikację Taxon

Faktura papierowa w najbliższym czasie odejdzie w zapomnienie, dlatego niezbędne będzie korzystanie z elektronicznych programów rachunkowo-finansowych. Aplikacja do faktur Taxon to doskonały wybór dla każdego przedsiębiorcy, który szuka możliwości szybkiego fakturowania i załatwiania wszystkich formalności związanych z funkcjonowaniem biznesu. Prosty w obsłudze intuicyjny interfejs pozwala bardzo szybko zaznajomić się z urządzeniem i bezproblemowo zrozumieć działanie wszystkich funkcji. 

Zostań nowoczesnym przedsiębiorcom i załatwiaj wszystkie sprawy za pomocą kilku kliknięć w swoim telefonie. Przystosowaliśmy nasze narzędzie do obsługi nowego formatu – e-faktur. Jesteśmy zawsze na bieżąco ze zmianami, oferując Ci zawsze aktualne narzędzie pomagające w zarządzaniu firmową dokumentacją w komfortowy sposób. Zapraszamy do przetestowania naszego programu – poznaj wszystkie jego zalety i przekonaj się, jak wiele korzyści przynosi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here