Kancelaria prawna

Sprawy spadkowe bywają czasem zagmatwane i niezmiernie skomplikowane. Niekiedy trudno się samemu zorientować w ich zawiłościach. Dlatego też warto zatrudnić kogoś z kancelarii prawnej. On lepiej zna się na tych kruczkach prawnych i skuteczniej będzie dochodził naszych praw obywatelskich.

Sprawy spadkowe- jakie kroki prawne może podjąć kancelaria prawna?

Po pierwsze może wysłać przedstawiciela, który będzie pilnował, żeby odczytanie testamentu przebiegało zgodnie z literą prawną. Będzie on również nijako pilnował interesów swojego klienta, by potoczyły się on wedle jego założeń. A nawet gdyby tak nie było, prawnik może w imieniu klienta sporządzić pismo, które zakwestionuje ustalenia zawarte w testamencie.

Co utrudnia szybkie przeprowadzenie spraw spadkowych?

Zazwyczaj duża liczba spadkobierców jest główną przeszkodą. Kłócą się oni o to, kto powinien dostać więcej, a kto mniej. Bywa i tak, że osoba, która została kompletnie pominięta w testamencie- rozpoczyna prywatną wojenkę, bo uważa, że to wysoce niesprawiedliwe.

Komplikacją w podziale majątku bywają też dzieci z różnych małżeństw. Każde z nich chce uszczknąć coś ze wspólnego rodzinnego majątku. Jednak wykazuje się daleko idącą ignorancją i chciwością. W takim wypadku kancelarii prawnej trudno wypracować jakiś trwały kompromis ze wszystkimi stronami sporu.

Czy można otrzymać nierentowny spadek?

Jak najbardziej. Już nie raz zdarzało się, iż spadkobierca dziedziczył posiadłość z długami, które przewyższały wartość nieruchomości. Czasem w spadku przekazywano same długi. A osoby, które o tym nie wiedziały, brnęły w totalne finansowe kłopoty. Na szczęście adwokaci pracujący w kancelarii prawnej i tym potrafią się zająć, W ich gestii leży, by sporządzić notarialny akt, w którym spadkobierca zrzeka się felernego spadku i nie chce z nim mieć absolutnie nic wspólnego.

Czy kancelaria prawna pobiera honorarium za pomoc w sprawach spadkowych?

Oczywiście. Niemniej nie jest ona jakieś gigantyczne. Poza tym kancelaria prawna upomina się o nie wtedy, gdy w imieniu klienta uda jej się wygrać sprawę spadkową. Gdy następuje przegrana, honorarium jest o wiele skromniejsze. Jak widać, pracownicy kancelarii prawnej nawet w tak trudnych procedurach, jak spadki, potrafią się błyskawicznie odnaleźć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here