kredyt

W ostatnich latach zainteresowanie kredytami w Polsce bardzo wzrosło. Wpływ na to może mieć fakt, że oferta banków jest coraz bogatsza, a samo ubieganie się o kredyt nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Wiele polskich rodzin finansuje swoje wydatki środkami finansowymi z banku – szczególnie jeśli są one duże i nieprzewidziane. Dla wielu osób taka możliwość jest lepsza niż kupienie czegoś za własne pieniądze – nawet jeśli moglibyśmy pozwolić sobie na zakup z własnej kieszeni. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że wiele osób woli płacić małe comiesięczne raty niż wydawać swoje oszczędności, które mogą przydać się w późniejszym czasie. Co najczęściej finansujemy kredytami i jakie są nasze główne cele zakupowe?

Sprzęt RTV i AGD na kredyt

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości – pralki, lodówki, piekarniki i telewizory, to rzeczy, które Polacy bardzo chętnie kupują, ale na kredyt. Dobre sprzęty RTV i AGD bardzo często kosztują kilka tysięcy złotych. Jak na jednorazowy wydatek może to być za dużo dla wielu osób. Z tego powodu wielu z nas decyduje się na taki zakup za pożyczone pieniądze. Ciężko jest sobie wyobrazić codzienne życie bez niektórych sprzętów – chociażby lodówki czy kuchenki.

Jeśli stare urządzenie uległo awarii i nie da się go już naprawić, to szybko trzeba wymienić go na nowe. Jest to duży, nieprzewidziany wydatek, który wygodnie jest sfinansować za pomocą kredytu. Sprzęty domowego użytku kupione za kredyt gotówkowy lub na raty, to już norma w Polskich domach i jest to jeden z najpopularniejszych celów, który finansujemy za pomocą kredytu.

Kupno samochodu

Kolejnym bardzo popularnym celem kredytowym Polaków jest zakup auta. Jest to jeden z większych wydatków, z którym muszą zmierzyć się kierowcy, którzy chcą na co dzień poruszać się własnym środkiem transportu. Nawet osoby, które nie mogą narzekać, na złe wynagrodzenie często decydują się sfinansować tę inwestycję środkami z kredytu. Jest tak, ponieważ dobre auto może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście mowa tu o samochodach z drugiej ręki, ponieważ nowy model może nas kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych.

Nic więc dziwnego, że wielu naszych rodaków zaspakaja tę potrzebę za pomocą kredytu gotówkowego lub samochodowego. Rozwiązaniem może być też leasing, jednak bezpośrednio nie zalicza się on do kredytów.

Remont sfinansowany środkami z kredytu

Kolejną rzeczą, na którą często bierzemy kredyt, jest remont domu. Jeśli zależy Ci na gruntownej zmianie, to pewnie wiesz, że potrzebna będzie Ci całkiem spora suma. Nic więc dziwnego, że wiele osób bardzo chętnie finansuje remont swojej nieruchomości środkami z kredytu gotówkowego.

Warto też wiedzieć, że takie przedsięwzięcie można sfinansować kredytem hipotecznym. Może być to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż kredyt gotówkowy, ale także dość ryzykowne. Na czas spłaty zobowiązania na wyremontowanej nieruchomości będzie ciążyć hipoteka, co oznacza pewne ryzyko utraty mieszkania w momencie, gdy pojawią się problemy ze spłatą zobowiązania.

Podsumowanie

Cele kredytowe Polaków https://splatapozyczek.pl/blog/cele-kredytowe-polakow-co-najczesciej-finansujemy-kredytami/ są bardzo mocno określone. Tak naprawdę większość z nas pożycza pieniądze na sprzęty domowe, samochód i remont. Coraz częściej zapożyczamy się też po to, aby kupić dom lub mieszkanie. Zdecydowana większość osób środki z kredytu przeznacza na poprawienie komfortu swojego codziennego życia, o wiele rzadziej myślimy o chwilowych przyjemnościach takich jak np. wakacje, chociaż kredyty na taki cel także się zdarzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here