Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Kiedy bank odrzucił Twój wniosek z powodu niskiej zdolności kredytowej nie poddawaj się, lecz zacznij działać! Istnieją bowiem sposoby, które pozwolą zwiększyć zdolność. Może następnym razem uda Ci się otrzymać kredyt?

Historia kredytowa

Zanim pójdziesz do banku sprawdź, jak wygląda Twoja historia kredytowa w BIK. Opóźnienia w płatnościach znacząco obniżają Twoją zdolność kredytową! Być może na liście widnieją nieaktualne lub złe dane? Zweryfikowanie swojej historii pozwoli Ci uporządkować sytuację finansową. Jeżeli posiadasz jakiekolwiek zobowiązania, najpierw je spłać. Nie będą Ci one ciążyć, a twoja zdolność kredytowa pójdzie w górę. Pamiętaj, że najbardziej wiarygodnym klientem jest ten, który regularnie spłaca swoje zobowiązania. Warto zatem zadbać o dobrą historię w BIK jeszcze zanim udasz się do banku.

Połącz siły z kimś bliskim

Jeżeli twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska możesz złożyć wniosek kredytowy z współmałżonkiem. Jednak bank nie narzuca, kto może wziąć kredyt wspólnie z Tobą. Może to zatem być również rodzic, rodzeństwo, bliski krewny lub ktokolwiek inny, kto zostanie pozytywnie zweryfikowany przez bank. Taki sposób nie tylko poprawia ocenę zdolności kredytowej, ale stanowi też dodatkowe zabezpieczenie dla banku.

Nie składaj zbyt wielu wniosków kredytowych

Wśród klientów banków nadal istnieje przekonanie, że im więcej placówek odwiedzą, tym większe będą mieli szanse na znalezienie atrakcyjnej oferty. Tymczasem takie zachowanie może tylko zaszkodzić! Każde zapytanie złożone w banku obniża ocenę scoringową w BIK o 15 punktów. Jak wiadomo, ilość punktów w BIK ma duży wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Nie zmniejszajmy jej poprzez częste wędrówki do banków.

Intercyza

Wzięcie kredytu ze współmałżonkiem może pomóc, ale może również doprowadzić do odrzucenia wniosku kredytowego. Jeżeli zła historia kredytowa jednego z partnerów ogranicza finansowo drugie warto dokonać rozdzielności majątkowej, czyli podpisać intercyzę. Dzięki temu bank nie będzie brał pod uwagę problemowego małżonka, a zdolność kredytowa ulegnie poprawie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here