Jak wybrać najlepszy domowy osuszacz powietrza?

0
1602

Domowe osuszacze powietrza to urządzenia umożliwiające skuteczne obniżenie poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Czym najlepiej kierować się przy wyborze takiego sprzętu?

Nadmiar wilgoci w domu czy mieszkaniu nie jest korzystnym zjawiskiem. Dochodzi do niego najczęściej przy jednoczesnej zbyt dużej szczelności oraz nieprawidłowej wentylacji pomieszczeń.

Gdy zauważamy nadmierną wilgoć w domu, nie warto jej lekceważyć. Czym może ona skutkować? Jak skutecznie się jej pozbyć?

Niebezpieczna wilgoć w domu

Utrzymanie odpowiedniego poziomy wilgotności w pomieszczeniach ma bardzo duże znaczenie. Czym może skutkować nadmiar wilgoci w domu lub w mieszkaniu?

Negatywne skutki nadmiaru wilgoci:

  • zbieranie się pary wodnej na stolarce okiennej, ścianach
  • zwiększone ryzyko rozwoju pleśni i grzybów – pleśnienie uszczelek na oknach, ścian, sufitów, mebli
  • większe niebezpieczeństwo rozwoju chorób – alergie, choroby układu oddechowego, w tym astma
  • długie schnięcie prania, zawilgocenie tkanin, na przykład pościeli, zasłon w pomieszczeniach
  • pojawianie się nieprzyjemnych zapachów

W związku z tym wtedy, gdy zauważane są pierwsze symptomy nadmiernego zawilgocenia, warto zacząć działać. Najlepszy będzie domowy osuszacz powietrza podłączany do prądu.

Osuszacz powietrza – skuteczny w walce z nadmierną wilgocią

W sprzedaży można znaleźć obecnie różne rodzaje osuszaczy powietrza. To urządzenia umożliwiające skuteczne likwidowanie nadmiaru wilgoci poprzez jej skroplenie oraz umieszczenie w odpowiednim pojemniku, który następnie jest opróżniany.

Taki domowy osuszacz powietrza jest przy tym bardzo wydajny – potrafi w krótkim czasie usunąć nadmiar wilgoci z powietrza i tym samym poprawić komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo, urządzenia tego typu mogą posiadać rozbudowane funkcje, na przykład jonizowania, oczyszczania powietrza.

Czy warto kupować pochłaniacze wilgoci z absorbentem?

W sprzedaży można znaleźć także domowy osuszacz powietrza w postaci pochłaniacza wilgoci wyposażonego w absorbent. Takie wyposażenie jest znacznie tańsze niż osuszacze elektryczne. Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Generalnie, pochłaniacz wilgoci działa i pochłania jej nadmiar, ale nie jest tak efektywny jak elektryczny osuszacz powietrza. Ma on raczej działanie prewencyjne i wtedy, gdy problem nadmiaru wilgoci jest już obecny, najlepszy będzie elektryczny domowy osuszacz powietrza, który znacznie szybciej i skuteczniej pozbędzie się problemu.

Podsumowując, gdy pojawia się problem z nadmiarem wilgoci w domu, warto zakupić dobry osuszacz powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here