Jak polepszyć swoją zdolność kredytową

Pojęcie zdolności kredytowej pojawia się zawsze kiedy staramy się o pozyskanie dodatkowego finansowania w banku. Nie unikniemy bowiem każdorazowej weryfikacji – zawsze kiedy składamy wniosek o kredyt, bank weryfikuje naszą zdolność kredytową https://habzafinanse.com.pl/zdolnosc-kredytowa/. W ten sposób sprawdza po prostu, czy będzie stać nas na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

W przypadku braku zdolności kredytowej nie mamy szansy na kredyt. Zanim więc wybierzemy się do banku warto zweryfikować jak można poprawić swoją sytuację.

Spłać aktualne kredyty i pożyczki

Na naszą zdolność kredytową składają się także nasze aktualne zobowiązania. Są bowiem naszym stałym, comiesięcznym wydatkiem. Najlepiej oczywiście, starać się o kredyt dopiero kiedy skończymy spłacać poprzedni. Jednakże, zdajemy sobie sprawę, że w praktyce wygląda to różnie. Jednakże zawsze warto sprawdzić czy np. nasz kredyt nie kończy się już za dwa miesiące i nie warto wstrzymać się chwile z kolejnym, aby dać sobie szansę na wyższą kwotę kredytowania. Może okazać się także, że mimo wielu rat, kwota kredytu nie jest duża i spokojnie możemy ją spłacić, a tym samym znacznie podnieść swoją zdolność kredytową.

Zanim więc zdecydujemy się na kolejny kredyt, warto przeanalizować nasze aktualne zadłużenie.

Zrezygnuj z kart kredytowych i debetów

Podobnie jak raty kredytu czy pożyczki naszą zdolność kredytową obniżają karty kredytowe i debety na koncie. To bowiem również swego rodzaju kredyt wobec banku, który musimy zwrócić najczęściej w ratach. Dlatego również te kwoty doliczone będą na poczt naszych zobowiązań.

Zadbaj o swoją historię kredytową

To punkt, którego nie będziemy mogli zrealizować od ręki. Jednakże warto wiedzieć, że każdy potencjalny kredytobiorca, który nigdy nie miał na swoim koncie żadnych zobowiązań, wcale nie jest traktowany pozytywnie. Bank nie pożycza pieniędzy w ciemno. A jeśli nigdy nie spłacaliśmy zobowiązania bank nie może zweryfikować czy wywiązujemy się z zawartych umów, czy terminowo spłacamy raty i czy jesteśmy godni zaufania. Dlatego warto przy kolejnych zakupach nie płacić gotówką, a telewizor czy pralkę wziąć na raty. Często oferowane raty 0% sprawiają, że nie przepłacamy za produkt, a jednocześnie budujemy swoją historię kredytową, która ma ogromne znaczenie dla banku.

Dłuższy okres kredytowania

Już będąc w banku również możemy poprawić swoją sytuację. Jeśli potrzebujemy sporego kredytu, a bank uzna, ze w określonym czasie nie będzie stać nas na jego spłatę mamy jeszcze jedną możliwość. Pamiętajmy, że im bardziej wydłużymy okres kredytowania, tym miesięczna rata będzie niższa. Jeśli bank nie chce kredytować nam określonej kwoty na 10 lat, może zgodzić się na pożyczenie jej na 15lat, przy jednoczesnym obniżeniu miesięcznej raty.

Do kredytu trzeba dwojga

Wielu z nas kredyt dla dwojga kojarzy się z kredytem dla małżeństw. Jednak nic bardziej mylnego. Obecnie o kredyt możemy starać się niezależnie od tego co formalnie nas łączy. Tym samy druga osoba jest swojego rodzaju zabezpieczeniem dla banku i gwarancją, że zaciągnięty kredyt będzie spłacony.

Zdolność kredytowa jest bezapelacyjnie istotną kwestią. Warto więc zadbać o nią jak najszybciej aby później uniknąć rozczarowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here