Gdzie kupować ubezpieczenie zagranicę

Ubezpieczenie na wyjazd zagranicę to produkt, z którego korzysta 70% Polaków udających się na wakacje poza granice kraju. Choć na terenie Unii Europejskiej i kilku innych państw możemy korzystać z karty EKUZ, dodatkowa polisa świetnie ją uzupełnia, zwłaszcza że ma znacznie szerszy zakres. Gdzie kupić odpowiednią polisę turystyczną i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Porównaj jak największą liczbę ofert

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę w ofertach różnych towarzystw może różnić się nie tylko wartością polisy. Poszczególne towarzystwa różnie interpretują niektóre zdarzenia i definicje, na przykład dotyczące chorób tropikalnych. Polisa polisie nierówna. Dwie bardzo zbliżone oferty mogą jednocześnie dość znacznie różnić się swoją ceną, po co więc przepłacać?

Skorzystaj z wygodnego kalkulatora online

Aby wybrać najlepszą polisę turystyczną, najlepiej zapoznać się z jak największą liczbą dostępnych ofert, których na rynku nie brakuje. W tym kontekście bardzo przydatnym narzędziem jest internetowa porównywarka, taka jak Kiosk Polis, gdzie oferty ubezpieczeniowe prezentują wiodące towarzystwa działające na polskim rynku. Poszczególne ubezpieczenia po wypełnieniu krótkiego formularza są tutaj zaprezentowane w bardzo czytelny sposób, a filtry pomagają dostosować ubezpieczenie do potrzeb naszego wyjazdu.

Wybierz wiarygodne towarzystwo i rzetelną polisę

Dobra porównywarka internetowa udostępnia wyłącznie oferty przygotowane przez wiodące i sprawdzone towarzystwo ubezpieczeniowe, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek, gdy w trakcie wyjazdu zagranicznego spotka się nieszczęśliwy wypadek lub zdarzenie. Przydatne mogą okazać się także opinie dotychczasowych klientów, a także statystyki, w jak wielu przypadkach dotychczas klienci składali reklamację związaną z realizacją postanowień polisy. Korzystając z wyszukiwarki możemy porównać poszczególne oferty pod względem zakresu ubezpieczenia i wartości polisy, zwłaszcza jeśli chodzi o koszty leczenia. Im nasza podróż jest dalsza, tym wartość polisy powinna być znacznie wyższe, gdyż tylko wtedy zabezpieczamy się przed ekstremalnymi okolicznościami, takimi jak konieczność transportu medycznego do kraju. Przykładowo, gdy odbywał się samolotem na długim dystansie, cenę liczy się w setkach tysięcy złotych.

Każde ubezpieczenie na wyjazd za granicę jest szczegółowo opisany w dokumencie OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia. Przed zakupem polisy należy dokładnie się z nim zapoznać, aby sprawdzić jaki jest szczegółowy zakres ochrony, a także jak ubezpieczyciel interpretuje poszczególne zdarzenia.

Taniej przez internet

Na pytanie, gdzie kupować ubezpieczenie zagranicę, nie da się odpowiedzieć wskazując jedno z towarzystw ubezpieczeniowych. Każda oferta jest bowiem inna, a co za tym idzie lepiej lub gorzej dopasowana do potrzeb związanych z naszym wyjazdem. Jedno jest pewne, najbardziej opłaca się dokonać zakupu przez internet. Dzięki porównywarce nie tylko zapoznasz się z szerokim spektrum ofert, ale również dokonasz zakupu online w niskiej cenie bez wychodzenia z domu. Polisa może zostać wykupiona nawet tuż przed rozpoczęciem wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here