Czym jest kredyt hipoteczny?

0
1608

Jeżeli zamierzamy kupić własne mieszkanie lub wybudować dom, to z całą pewnością sprawdzamy jakie są kredyty hipoteczne Olsztyn. Bardzo rzadko się zdarza, że posiadamy tyle oszczędności, żeby móc kupić własne lokum za gotówkę. Najczęściej musimy prosić bank o udzielenie nam pożyczki. Niestety nie zawsze też posiadamy odpowiednią zdolność finansową.

Jeśli chcemy wziąć pożyczkę z banku, którą zapewne będziemy spłacać do końca naszego życia, to najpierw powinniśmy się dowiedzieć dokładnie czym jest kredyt hipoteczny i w jaki sposób można się o niego ubiegać. Każdy ma świadomość tego, że jest to pożyczka, którą się bierze pod hipotekę nieruchomości. Oznacza to, że tak naprawdę kupione mieszkanie nie będzie nasze, ale banku. Stanie się nasze dopiero wtedy, gdy spłacimy ostatnią ratę pożyczki. Jednak kredyt hipoteczny w Olsztynie wcale nie musi być wzięty pod mieszkanie, które mamy zamiar kupić. Być może posiadamy inną nieruchomość i pod nią możemy wziąć kredyt. Wydaje się to bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ nasze nowe lokum nie będzie obciążone hipoteką, więc będzie bezpieczniejsze.

Wzięcie kredytu hipotecznego nie jest jednak wcale takie proste. Banki mają spore wymagania co do potencjalnych kredytobiorców. Nie tylko należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową, ale również trzeba mieć sporą ilość oszczędności. Większość banków wymaga bowiem, żeby mieć określoną część gotówki. W rzeczywistości zdarza się tak, że musimy posiadać około sto tysięcy własnych oszczędności, żeby móc dostać kredyt hipoteczny. Wkład własny z roku na rok jest coraz wyższy, więc coraz trudniej jest uzyskać pożyczkę, która pozwoli nam kupić mieszkanie i przestać płacić dużo za wynajęcie pokoju.

Banki prowadzą dziwną politykę czasami, ponieważ zakładają, że jak człowiek wynajmuje mieszkanie i płaci za nie miesięcznie znacznie więcej niż wyniosłaby rata kredytu hipotecznego, to nie może otrzymać pożyczki, ponieważ ma za niskie dochody i jest ryzyko, że jej nie spłaci. Żeby dostać kredyt hipoteczny trzeba mieć dużo cierpliwości.

Źródło: https://kredytolsztyn.com/
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyOlsztyn/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here