Czy istnieją kursy programowania dla dzieci

Gimnastyka artystyczna, lekcje pianina, zajęcia plastyczne, kółko szachowe — jest tyle różnych sposobów, aby zająć dziecku czas wolny po lekcjach, że nie wiesz, co wybrać? A może inaczej — zastanawiasz się, które z tych zajęć oprócz możliwości fajnego spędzenia czasu pozwolą Twojemu dziecku zdobyć cenne w przyszłości umiejętności? Pomyśl o zajęciach z programowania!

Kiedy warto pomyśleć o programowaniu?

Twoje dziecko spędza mnóstwo czasu przed ekranem komputera i umie już robić wiele przydatnych rzeczy? Chciałbyś, aby był z tego jakiś pożytek? A może ono samo ma w sobie ogromny pociąg do programowania i ogląda lub czyta wszystko, co wpadnie mu w ręce? Jeśli sam nie zajmujesz się tym zawodowo, pewnie nie będziesz potrafił wytłumaczyć dziecku, na czym polega programowanie i nauczyć go podstawowych języków. Czy zatem istnieje kurs programowania dla dzieci?

Czy są kursy programowania dla najmłodszych?

Być może, jeśli mieszkasz w małym mieście, nie widziałeś w swojej okolicy zbyt wielu ogłoszeń na temat zajęć z programowania. Są one jednak coraz częściej oferowane w formie online — dzięki temu nie tylko oszczędzacie czas na dowożenie dziecka na zajęcia stacjonarne, ale również nie ogranicza Was miejsce zamieszkania. Kursy programowania dla dzieci odbywają się również w kilkuosobowych grupkach w czasie rzeczywistym, ale dostęp do materiałów oraz video-rozmowa z instruktorem odbywają się przy pomocy specjalnej platformy.

Dlaczego warto skorzystać z kursów programowania?

Programowanie to nie tylko świetny sposób na spędzanie czasu, ale również mnóstwo wartościowej wiedzy. Dzieciaki pochłaniają ją w zawrotnym tempie, ponieważ kursy programowania dla dzieci to nie jest nudne wkuwanie regułek, czy robienie rzeczy, które wymagają wprawy, ale tworzenie nowej, wirtualnej przestrzeni poprzez używanie odpowiedniego języka. Mówi się, że programista to zawód przyszłości — to oczywiście prawda! Z pewnością jednak, oprócz zdobycia zajawki do robienia czegoś pożytecznego i umożliwiającego zdobycie zawodu, dziecko nauczy się na takim kursie dużo innych pożytecznych rzeczy!

Czy kurs online to dobry pomysł dla dziecka?

Dzieci już w wieku przedszkolnym świetnie radzą sobie z obsługą programów multimedialnych i są w tej kwestii dużo bardziej śmiałe niż wielu dorosłych. Dla nich zajęcia przez video-rozmowę to coś całkiem zwyczajnego, dlatego nie odczują zbytniej różnicy pomiędzy taką formą kursu a stacjonarną. Co więcej, będą miały dostęp do kursu w dowolnym miejscu i czasie, z możliwością uczenia się poza zajęciami z materiałów elektronicznych. Jeśli dziecko ma w przyszłości programować — gdzie nauczy się tego lepiej niż w środowisku wirtualnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here