zalety testów manualnych

Każde oprogramowanie, zanim trafi do finalnego użytkownika, musi zostać dokładnie przetestowane. Dziś bardzo często długą pracę testerów zastępują narzędzia automatyczne. Z drugiej strony, istnieją obszary, w których testowanie manualne jest niezbędne. Poznaj zalety testów manualnych!

Dlaczego testy manualne?

Główną zaletą testów automatycznych jest oszczędność czasu, jednak skrypty nie w każdym zadaniu zastąpią człowieka. Przede wszystkim, testowanie manualne wiąże się z dokładną obserwacją i oceną. Na tej podstawie można przygotować szczegółowy raport. Liczy się nie tylko brak błędów, ale również fakt, czy oprogramowanie jest dobrze zaprojektowane z punktu widzenia użytkownika. Ten rodzaj testowania dobrze sprawdzi się w trakcie testów eksploatacyjnych, testów użyteczności i testów ad-hoc, przeprowadzanych bez planu.

Jak przebiegają testy manualne?

Testowanie manualne odbywa się wedle ściśle określonego planu, który rozpoczynają analiza wymagań i przygotowanie strategii. Później opracowuje się testy, zbierając odpowiednie dane. Na ich podstawie wyznacza się zadania. Po wykonaniu testów sporządza się szczegółowy raport. Na koniec naprawa błędów wymaga dokładnej weryfikacji. Ostatni element stanowią niezwykle istotne testy regresyjne. Po zmianie kodu należy zweryfikować, czy modyfikacje nie wpłynęły na inne obszary działania i funkcje testowanego oprogramowania. Niestety, takie sytuacje też się zdarzają. Więcej na temat przebiegu i zalet testów manualnych można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/body-leasing/testy-manualne/.

Testy manualne w ramach body leasing – czy warto?

Nie każda firma może sobie pozwolić na utrzymanie etatowego zespołu testerów. Z ekonomicznego punktu widzenia, często jest to po prostu zbędny wydatek. Dlatego wsparcie doświadczonych testerów oprogramowania jest obecnie powszechnie oferowane w ramach modelu body leasing. Klient angażuje zespół ekspertów wyłącznie do przeprowadzenia konkretnego projektu. Zaletą takiego rozwiązania jest także neutralne i świeże spojrzenie na oprogramowanie. Na polskim rynku szeroką ofertę body leasingu (nie tylko w zakresie testów manualnych) oferuje firma Craftware (https://craftware.pl/ ) – dobrze znana jako Platynowy Partner Salesforce. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here