Jak Czytać od 4 do 6 Razy Szybciej?

... i zrozumieć więcej, niż dotychczas.

Oto historia osoby takiej, jak Ty, która miała duże ambicje i mało czasu:

Adam był zawsze bardzo ambitny i dążył do wyznaczonych przez siebie celów. Pracował dużo i poświęcał się całym sercem pracy. Jednak miał niewiele czasu na rozrywki i rodzinę.

Pewnego dnia, gdy Adam znów zarywał nockę w pracy zadzwonił do niego Jurek.

Pojedziesz jutro z nami nad jezioro? – spytał entuzjastycznie Jurek

Oj? Nie wiem, mam dużo roboty. – powiedział z żalem w głosie Adam – a jeszcze muszę przeczytać na wtorek raport branżowy, bo mam wykład w firmie.

Jurek przez chwilę milczał, po czym powiedział ciepłym głosem – Rozumiem Ciebie doskonale, do niedawna miałem ten sam problem. Sam zresztą wiesz.

Tak mówiłeś mi o tym wielokrotnie, … ale czekaj powiedziałeś DO NIEDAWNA – krzykiem powiedział Adam, trochę oburzony – Co się zmieniło? Przestało Ci zależeć na pracy?

Wiesz w mojej pracy bardzo się liczy czytanie i nowa wiedza, zresztą chyba jak wszędzie – kontynuował Jurek – więc postanowiłem pójść na kurs szybkiego czytania. To był strzał w dziesiątkę.

A co ze zrozumieniem? Jak ja szybko czytam to nic nie rozumiem. – rzekł zaniepokojony Adam

Wiesz nim poszedłem na kurs też miałem takie obawy – powiedział Jurek potakując głową – jednak już pierwszego dnia okazało się, że jest zupełnie inaczej.

Możesz mi dać namiary na ten kurs... chodź pewnie był drogi.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o tym, aby wziąć udział w kursie szybkiego czytania, najprawdopodobniej zrezygnowałeś z tych samych powodów co Adam:

 • 1. Uznałeś, że lepiej czytać wolno i więcej zapamiętać,
 • Jest to jeden z częściej powtarzanych mitów nt. szybkiego czytania, powtarzają go osoby, które nie znają tego tematu. Prawda jest taka, że czytając szybko wszystko rozumiesz.

 • 2. Obawiałeś się, że szybkie czytanie beletrystyki odbiera całą frajdę z czytania,
 • Szybkie czytanie bardziej przypomina oglądanie filmu. Gdzie jest dynamizm akcji, a całość jest bardziej spójna i poukładana.

 • 3. Kurs był za drogi,
 • Zgodzę się z Tobą! Kursy szybkiego czytania bywają drogie np. jeśli chciałbyś odbyć indywidualny kurs ze mną musiałbyś wydać 4800 zł + dojazd do Szczecina.

  Dobra wiadomość brzmi, że ten kurs jest dużo tańszy, a efekt identyczny. Jest tylko jedno "ale" musisz mieć więcej samozaparcia.

Polacy mówią: "Czas to pieniądz.", a my w firmie dodajemy: "...więc do dzieła!"

Czas jest ważnym aspektem naszego życia, gdyż jest jedną z niewielu rzeczy, których nie można kupić. Każdy z nas ma go tyle samo - 24 godziny na dobę. Od Ciebie jednak zależy jak wykorzystasz ten czas.

Być może podobnie jak Adam zarywałeś nocki w pracy, rezygnując z przyjemności, jeśli tak, to zrozumiesz o czym teraz napiszę.

Po tym kursie możesz mieć nawet 6 razy więcej czasu na to wszystko co naprawdę lubisz robić.

Ten kurs zajmie Tobie co drugi dzień jedną godzinę w ciągu 28 dni, a korzyści zostaną na całą resztę Twojego życia.

Jak nauczyć się szybko czytać bez żmudnych ćwiczeń przez długi czas?

Dzięki temu kursowi wystarczy, że wykonasz 14 jednogodzinnych specjalnie przygotowanych lekcji, aby realnie przyspieszyć swoje tempo czytania.

Następnie wystarczy, że czytając będziesz korzystał ze zdobytych umiejętności. Kiedy już nowy sposób czytania wejdzie Tobie w nawyk będziesz się zastanawiał jak mogłeś czytać inaczej.

Co drugi dzień na maila dostaniesz jedną lekcję i tak przez 28 dni. Lekcję możesz wykonać w dowolnym czasie. Decyzję o porze ćwiczeń podejmujesz samodzielnie.

Dlaczego szybko czytając więcej zapamiętam?

Badania N.A.S.A. i niektórych Amerykańskich Uniwersytetów dowodzą, że nasz umysł przyswaja informacje, najlepiej OD około 400 słów na minutę (przeciętnie człowiek czyta około 200 słów na minutę)! Dlatego tak często podczas wolniejszego czytania "odpływamy myślami". Można to łatwo rozwiązać mając "fizyczną kontrolę" nad tempem czytania. Jest to możliwe, dzięki wskaźnikowi (również komputerowemu).

Większość osób czytających wolno uważa za logiczne, że czytając szybko zapamiętuje się mniej.

Jednak nasz mózg pracuje inaczej. Tym samym osoba czytająca szybko przeczyta 5-6 300-stronicowych książek i wyciągnie z nich znacznie więcej informacji. Gdy okazało się, że tak jest u wszystkich ludzi na całym świecie, uznano to za cechę ludzkiego umysłu, który dla poprawnego zrozumienia musi otrzymywać informację w odpowiednim tempie. W przeciwnym razie się nudzi i traci koncentrację.

Tony Buzan, światowej sławy autorytet w dziedzinie metod twórczego wykorzystania umysłu, twórca idei Map Myśli, napisał:

Tony Buzan

"Dzięki właściwemu rytmowi i płynności szybkiego czytania człowiek lepiej przyswaja sobie treść publikacji. Czytając wolno i w nierównym tempie mamy tendencję do szybszego znudzenia się, utraty koncentracji, błądzenia myślami,w pewnej chwili przestajemy rozumieć tekst."

Wiedza źródłem młodości?

Henry Ford"Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym."

- Henry Ford

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

 • nauczysz się czytać każdą książkę od 4 do 6 razy szybciej z pełnym zrozumieniem,
 • dowiesz się jak wielokrotnie zwiększyć swoją koncentrację,
 • przestaniesz w końcu odkładać na później czytanie wartościowych książek - bo wreszcie stanie się to szybkie i przyjemne!

A także:

 • więcej wolnego czasu lub więcej wykonanych czynności w tym samym czasie,
 • lepsze wyniki w nauce,
 • podniesiesz swoją efektywność podczas pracy umysłowej,
 • więcej czasu dla rodziny, znajomych,
 • dynamiczny start w dorosłe życie,
 • zdobędziesz więcej wiedzy i doświadczenia dzięki zwielokrotnieniu ilości czytanych książek,
 • rozwój zawodowy i wiele innych...

Czego konkretnie nauczę się na tym szkoleniu?

 • 1. Zwiększysz swoje tempo czytania 4-6 razy, przy pełnym zrozumieniu czytanego tekstu.
 • 2. Alfabet Games jest to technika która trwale synchronizuje półkule mózgowe, dzięki temu po prostu wchłaniasz wiedzę, nie tylko z zakresu szkolenia. Także po nim będziesz wykorzystywać tą technikę w przyswajaniu informacji.
 • 3. Eliminacja wszystkich błędów czytelniczych. Każdy z nas "wyniósł" ze szkoły podstawowej pewne "błędy czytelnicze", które nie pozwalają na czytanie z prędkością powyżej 1000 słów na minutę i szybciej. Po wyeliminowaniu tych niedociągnięć czytelniczych takie tempo czytania będzie dla Ciebie codziennością.
 • 4. Strategie czytania. Omówienie strategii czytelniczych, to właśnie dzięki nim czytanie będzie jeszcze bardziej przejrzyste, szybsze i efektywniejsze.

Kamil Cebulski"Nie wyobrażam sobie działalności przedsiębiorczej bez umiejętności czytania i pisania. Od blisko 7 lat czytam minimum 1 książkę tygodniowo. ...Nie wyobrażam sobie biznesu bez czytania dużej ilości książek i nie wyobrażam sobie czytania bez stosowania technik przyspieszających. Każdemu gorąco polecam stosowanie tych kilku prostych "sztuczek", które pozwolą zaoszczędzić nam to co mamy najcenniejsze, nasz czas."

- Kamil Cebulski (KamilCebulski.pl)

Przeczytaj opinie absolwentów kursu:

"... poznałam wiele tych ciekawych technik, a moje postępy mnie zaszokowały! Kurs bardzo mi się podobał. Świetna atmosfera, bardzo skuteczne i przydatne techniki, sympatyczni trenerzy. Podobało mi się również to, że oboje byliście bardzo cierpliwi i pozytywnie nastawieni do wszystkiego. Podejście takie jak Twoje, czy Karoliny jeszcze bardziej pozwalało i pomagało przyswoić te wszystkie techniki."

Aleksandra Kucharska

"Szkolenie mi się bardzo podobało. Jestem zadowolony, że spędziłem z Wami ten czas i zarazem zainwestowałem w swoja przyszłość."

Maciek Kucharski

"Podobała mi się Twoja rzetelność, potrafiłeś poświęcić swój czas dla innych i w pełni wykonać swoją pracę (nie było spychologii - bardzo mi się to podoba). ... moim zdaniem zajęcia były prowadzone rewelacyjnie - nie zmieniaj stylu! Ludzie z entuzjazmem i optymizmem w nauczaniu czegokolwiek to rzadkość i bardzo ważna cecha, to dzięki temu zajęcia są ciekawsze - gdyby nauczyciele prowadzili lekcje w szkole w podobny sposób byłoby pięknie, jednakże nie ma takiego miejsca. Bardzo podobał mi się kurs."

Bartek Katarzyński

"Kurs w pełni spełnił moje oczekiwania. Chciałem zwiększyć szybkość czytania, co z dużym powodzeniem osiągnąłem i teraz, jakiś już czas po jego zakończeniu, dostrzegam realne efekty mojego sukcesu. Na początku trudno było mi uwierzyć, że możliwe jest tak szybkie przyswajanie tekstu bez utraty jego zrozumienia. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu, testy pokazały, że to faktycznie działa! Techniki pamięciowe i mapy myśli potraktowałem jako ciekawostkę, chociaż nie ukrywam że one również spełniają swoje zadanie."

Wiktor Gromniak

Ten kurs jest tańszy niż myślisz!

Dzięki temu, że ten kurs jest organizowany przez internet możemy go zaoferować w dużo niższej cenie. Tylko jest jedno "ale" potrzebujesz przynajmniej odrobiny samozaparcia, aby przerobić ten kurs.

Jeśli uważasz, że brakuje Tobie samozaparcia to warto abyś rozważył odbycie kursu u trenera Intelektualnie.pl.

Pozdrawiam,
Marcin Matuszewski
Marcin Matuszewski
właściciel Intelektualnie.pl i autor książki "Praktyczny Kurs Szybkiego Czytania"